اخبار بین الملل

حمله صهیونیست‌ها به اردوگاه عقبه جبر در اریحا

به گزارش خبرگزاری مهر خبرخونه به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین؛ نظامیان اشغالگر صهیونیستی بامداد امروز سه‌شنبه به اردوگاه عقبه جبر در اریحا یورش بردند.
صهیونیست‌ها پس از یورش به این اردوگاه خانه‌ای را محاصره کردند.
همچنین منابع محلی از درگیری مسلحانه شدید مبارزان مقاومت با نظامیان اشغالگر اسرائیلی در اردوگاه عقبه جبر خبر دادند. به گفته این منابع، صهیونیست‌ها در نهایت ۶ جوان تحت تعقیب فلسطینی را بازداشت کرده و از این منطقه عقب‌نشینی کردند.
در این درگیری‌ها یک جوان فلسطینی هم زخمی شده است.
روز گذشته نیز، رسانه‌های فلسطینی گزارش داده بودند که نظامیان صهیونیست به اردوگاه عسکر واقع در شرق نابلس یورش بردند. بر اساس این گزارش، در جریان یورش نظامیان صهیونیست به اردوگاه عسکر، یک جوان فلسطینی به ضرب گلوله این نظامیان اشغالگر به شهادت رسید. همچنین نظامیان صهیونیست با شلیک به سمت یک جوان فلسطینی دیگر، باعث زخمی شدن وی شدند.
نظامیان اشغالگر صهیونیست صبح روز شنبه نیز به بخش قدیمی شهر نابلس یورش بردند که در پی آن مبارزان مقاومت به مقابله با آنان پرداخته و درگیری مسلحانه شدیدی در این منطقه به وقوع پیوست.
در این درگیری دستکم ۲۰ فلسطینی زخمی یا بر اثر استنشاق گاز اشک‌آور دچار خفگی شدند.
پیش از آن نیز منابع فلسطینی از شهادت ۲ شهروند فلسطینی و زخمی شدن هفت تن دیگر در جریان یورش نظامیان صهیونیست به اردوگاه بلاطه واقع در شرق نابلس خبر داده بودند. المیادین نیز گزارش داده بود که نظامیان صهیونیست بعد از شکست در بازداشت نیروهای مقاومت، از این اردوگاه عقب نشینی کردند.
رسانه‌های خبری گزارش داده بودند که رزمندگان مقاومت با نظامیان یگان ویژه رژیم اشغالگر که به اردوگاه بلاطه در نابلس یورش برده و چند خانه مسکونی را محاصره کردند، به شدت وارد درگیری مسلحانه شدند.
همزمان با درگیری‌ها در کرانه باختری و مقاومت جوانان فلسطینی در برابر اشغالگران، رسانه‌های عربی گزارش دادند که گروه‌های مسلح فلسطینی، چند روز پس از آتش‌بس که به جنگ پنج روزه بین ارتش رژیم صهیونیستی و جهاد اسلامی غزه پایان داد، اکنون باردیگر تل آویو را به یک «کارزار قدرتمندتر» تهدید می‌کنند.
به گزارش روزنامه لبنانی الاخبار، گروه‌های مسلح فلسطینی به میانجیگران مصری اطلاع دادند که آنها توانایی آغاز یک کارزار جدید علیه تل آویو را دارند تا از تغییر واقعیت موجود در مسجد الاقصی از سوی تندروهای صهیونیستی جلوگیری به عمل آورند.
چند روز پیش از این یک افسر ارشد ارتش رژیم صهیونیستی درباره احتمال حمله حماس از غزه به راهپیمایی موهون روز پرچم در اطراف مسجدالاقصی گفته بود: «هرچه بیشتر در مورد آن صحبت کنید، [احتمال] این رویداد بیشتر می‌شود، چون دشمن ما دارای ظرفیت زیادی است.»
گروه‌های فلسطینی مستقر در غزه در گذشته هشدارهای مشابهی را در مورد رژه پرچم به صهیونیست‌ها داده بودند. فلسطینی‌ها برگزاری راهپیمایی روز پرچم را با عبور از محله‌های مسلمانان شهر قدیمی بیت المقدس یک اقدام تحریک آمیز می‌دانند، در حالی که تندروهای صهیونستی این مراسم موهون و راهپیمایی تعرض‌آمیز را بیانگر حاکمیت بر بیت المقدس می‌دانند.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/5781120/%D8%AD%D9%85%D9%84%D9%87-%D8%B5%D9%87%DB%8C%D9%88%D9%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA-%D9%87%D8%A7-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D8%B1%D8%AF%D9%88%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%B9%D9%82%D8%A8%D9%87-%D8%AC%D8%A8%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%AD%D8%A7

مهر نیوز

خبرگزاری مهر هستم ، یکی از خبرگزاری های خبرخونه هستم...

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا