اخبار بین الملل

حمله هوایی ترکیه به شمال عراق

به گزارش خبرگزاری مهر خبرخونه به نقل از آناتولی، وزارت دفاع ترکیه امروز شنبه از حمله هوایی به مواضع عناصر پ.ک. ک در شمال عراق خبر داد.
در بیانیه وزارت دفاع ترکیه آمده است: ۳ تروریست به هلاکت رسیده اند. این تروریست‌ها در منطقه عملیاتی پنجه قفل در شمال عراق به هلاکت رسیدند.
وزارت دفاع ترکیه تاکید کرد: ارتش ترکیه به ویران کردن پناهگاه‌های تروریست‌ها ادامه می‌دهد.
چند روز قبل مولود چاووش اوغلو وزیر خارجه ترکیه با تأکید بر اینکه عملیات ترکیه در شمال عراق ادامه خواهد داشت، گفت: ما از عراق می‌خواهیم که در عملیات مشترک با ما علیه پ ک ک شرکت کند. حزب اتحادیه میهنی کردستان عراق به ریاست «بافل طالبانی» هلیکوپترهایی را از فرانسه دریافت کرده و آن را به تروریست‌های «پ ک ک» تحویل داده است.
«مولود چاووش اوغلو» در مصاحبه با رسانه‌های ترکیه گفت: آمریکا حریم هوایی عراق را کنترل می‌کند و به همین دلیل از این پروازها آگاه است. رئیس جمهور ترکیه در دیدار اخیر با همتای آمریکایی خود به این موضوع اشاره کرده است. آمریکا و برخی کشورهای غربی به هر نحوی از حزب کارگران کردستان (پ ک ک) و یگان‌های مدافع خلق (ی پ گ) حمایت می‌کنند. این بالگردها متعلق به حزب طالبانی یا حکومت محلی سلیمانیه است و نه متعلق به حزب کارگران کردستان یا یگان‌های مدافع خلق و توسط حزب طالبانی تهیه شده است.
وی مدعی شد که حزب طالبانی به پ‌ک‌ک امکان کنترل کامل سلیمانیه را داده است و اعضای این گروه وارد نقاط استراتژیک و فرودگاه‌های سلیمانیه شده‌اند.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/5761197/%D8%AD%D9%85%D9%84%D9%87-%D9%87%D9%88%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%AA%D8%B1%DA%A9%DB%8C%D9%87-%D8%A8%D9%87-%D8%B4%D9%85%D8%A7%D9%84-%D8%B9%D8%B1%D8%A7%D9%82

مهر نیوز

خبرگزاری مهر هستم ، یکی از خبرگزاری های خبرخونه هستم...

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا