اخبار سیاسی

خطیب: اکنون، ناآرامی به محیط داخلی دشمنان ایران منتقل شده است- اخبار مجلس و دولت ایران – اخبار سیاسی تسنیم | Tasnim | خبرگزاری تسنیم

به گزارش خبرخونه:

ابوالفضل عمویی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به حضور وزیر اطلاعات در این کمیسیون، اظهار داشت: امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی میزبان حجت الاسلام و المسلمین سیداسماعیل خطیب، وزیر اطلاعات بود.

وی افزود: در بخش ابتدایی این جلسه وزیر اطلاعات گزارشی از تهدیدات امنیتی سال گذشته و اقدامات دشمن جهت ضربه زدن به امنیت ایران از جمله اغتشاشات نیمه دوم سال ارائه داد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه حضور گسترده مردم در راهپیمایی 22 بهمن ماه و شکست برنامه های دشمن، پیام اقتدار دستگاه اطلاعاتی ایران به جهان صادر شد، گفت: با اشراف جامعه اطلاعاتی نسبت به تحرکات معاندان و دشمنان ایران، اکنون، ناآرامی به محیط داخلی دشمنان ایران منتقل شده است.

 عمویی تصریح کرد: در ادامه جلسه وزیر اطلاعات، گزارشی از تحولات منطقه ارائه کرد که حاکی از اشراف دستگاه های امنیتی بر تحولات خارج از مرزها بود.

وی تاکید کرد: در بخش دوم جلسه امروز سوال آقای نجابت، نماینده مردم شیراز از وزیر اطلاعات مطرح شد. محور سوال طرح شده برنامه و راهبرد دستگاه اطلاعاتی برای مقابله با نفوذ بود که وزیر اطلاعات، راهبردها و اقدامات این وزارتخانه را تشریح کرد. با نظر نماینده سوال کننده، بررسی تخصصی سوال و پاسخ ارائه شده در آینده جلساتی برگزار خواهد شد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس بیان داشت: هیات اعزامی کمیسیون برای بررسی حادثه روستای دانیال سلمانشهر هم گزارش بازدید و بررسی خود از محل حادثه و گفتگو با افراد دخیل به صورت مکتوب به صورت نامه ای خطاب به روسای قوا، دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی و فرماندهی انتظامی کسور ارسال شد. در این گزارش ضمن پرداختن به کاستی های موجود در تصمیمات در صحنه حادثه و سوابق آن، پیشنهادهایی جهت اقدام به مقامات ذیربط ارائه شده است.

انتهای پیام/

https://tn.ai/2888177

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا