اخبار علمی و پزشکی

خوابگاه دخترانه دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی افتتاح شد

 خوابگاه دخترانه زنده‌یاد دکتر حمیدرضا طلاکوب توسط بنیاد فرهنگی مصلی نژاد احداث شده است با حضور وزیر علوم، رئیس صندوق رفاه دانشجویان، رئیس ستاد خیرین وزارت علوم، سرپرست معاونت فناوری وزارت علوم، رئیس دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی، عباس مصلی نژاد خیّر نیک اندیش و همسر شهید داریوش رضایی نژاد افتتاح شد.
محمدعلی زلفی‌گل وزیر علوم گفت: این ساختمان می‌تواند بستری برای ایجاد یک جریان علمی سازنده باشد.
وی افزود: سرانه خوابگاهی در این خوابگاه از نظر متراژ که در اختیار هر دانشجو قرار می‌گیرد با خوابگاه‌های دیگر کاملا متفاوت است. پیشنهاد کرده ام که این خوابگاه را در اختیار دانشجویان دختر استعداد درخشان قرار گیرد.
وزیر علوم یادآور شد: بنیاد فرهنگی مصلی نژاد هم ییشنهاد کرده است که در دفترچه کنکور قید شود که داوطلبان رتبه بالا که دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی را انتخاب می‌کنند خوابگاه آن‌ها تامین می‌شود.
زلفی گل تاکید کرد: خوابگاه زنده یاد دکتر طلاکوب علاوه بر این که تامین بخشی از نیاز‌های خوابگاهی دانشگاه را تامین می‌کند، یک جریان علمی و یک رقابت سازنده علمی را هم مهیا می‌کند.
حسن کریمی مزرعه شاهی رئیس دانشگاه صنعتی خواجه نصیر الدین طوسی گفت: این پروژه توسط بنیاد فرهنگی مصلی نژاد و به نام مرحوم دکتر طلاکوب در این دانشگاه بنا شده است.
کریمی مزرعه شاهی یادآور شد: این خوابگاه به استاندارد‌های روز تجهیز شده و اولین خوابگاه در این دانشگاه است که دارای چند اتاق ویژه به شکل سوئیت برای معلولین با تجهیزات خاص، آشپزخانه و تمام امکانات بهداشتی و رفاهی است.
وی گفت: امیدواریم این خوابگاه برای شروع سال تحصیلی جدید به دانشجویان ارائه شود و با مشورت وزیر علوم تلاش می‌کنیم که اولویت یک را به دانشجویان استعداد درخشان و دانشجویان ممتاز دانشگاه بدهیم.
وزیر علوم قبل از افتتاح این خوابگاه، به مدت دو ساعت از فضای آموزشی و کارگاهی و مراحل احداث دانشکده علوم دانشکده هوافضای دانشگاه صنعتی خواجه نصیر الدین طوسی بازدید کرد.

خبر فارسی

باشگاه خبرگزاری جوان هستم با خبر های علمی و پزشکی در خدمت شما...

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا