اخبار علمی و پزشکی

داروی جدید کووید ۱۹ در مقابل تمامی سویه‌ها حفاظت ایجاد می‌کند

شرکت آسترازنکا اعلام کرد که درمان جدید، به نام AZD ۳۱۵۲، به نظر می‌رسد که در همه سویه‌های مختلف کار می‌کند و به طور بالقوه ایمنی لازم را برای افرادی که دارای نقص ایمنی هستند که واکسیناسیون از آن‌ها محافظت کافی را ایجاد نکرده است، فراهم می‌کند.
«منه پانگالوس»، معاون اجرایی بیودارویی در AstraZeneca، گفت: «مطالعات آزمایشگاهی نشان داد که AZD ۳۱۵۲ همه سویه‌های کووید ۱۹، از جمله Arcturus، آخرین سویه نگران کننده را خنثی می‌کند.»
نتایج آزمایش روی این دارو ممکن است تا سپتامبر منتشر شود و ممکن است منجر به مجوز استفاده اضطراری از سوی سازمان غذا و داروی ایالات متحده شود.
AstraZeneca قبلاً نتایج آزمایش‌های آزمایشگاهی امیدوارکننده‌ای را برای این دارو اعلام کرده بود. این شرکت گفت که ممکن است این دارو برای ۲ درصد از افرادی که سیستم ایمنی آن‌ها پس از واکسیناسیون مقاومت موثری ارائه نمی‌دهد مفید باشد.
پانگالوس گفت: ما امیدواریم AZD ۳۱۵۲ را به عنوان یک درمان پیشگیرانه جدید در نیمه دوم سال جاری در دسترس قرار دهیم. AZD ۳۱۵۲ بر اساس یک آنتی بادی مشتق شده از سلول‌های B اهدایی افراد آلوده قبلی است.
از آن جایی که سویه‌های اومیکرون کمتر تحت تاثیر درمان‌های موجود قرار گرفته اند، نیاز به جایگزینی برای درمان‌های فعلی بوده است.
به گفته محققان، در حالی که درمان‌های Paxlovid و remdesivir هنوز وجود دارند، اما فقط ویروس را سرکوب می‌کنند.
منبع: مدیسن نت 

خبر فارسی

باشگاه خبرگزاری جوان هستم با خبر های علمی و پزشکی در خدمت شما...

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا