اخبار سیاسی

رئیسی: استیضاح نشانه اختلاف بین قوا نیست/ باید تمام عرصه های مدیریتی وزارت صمت در نظر گرفته شود- اخبار مجلس و دولت ایران – اخبار سیاسی تسنیم | Tasnim | خبرگزاری تسنیم

به گزارش خبرخونه:

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی به‌منظور رسیدگی به طرح استیضاح سید رضا فاطمی امین وزیر صنعت، معدن و تجارت طی سخنانی ضمن گرامیداشت روز کارگر و معلم اظهار داشت: احساس کردم در فضایی که بعد از فرمایش مقام معظم رهبری برای همدلی و وحدت قوا وجود دارد، برخی به‌نادرستی برداشت کنند که استیضاح یا تذکر در مجلس ممکن است جلوه اختلاف تلقی شود و می‌خواستم این پیام را دهم که تلقی من این نیست که سؤال و استیضاح جلوه اختلاف است و حتی از کسانی که احساس مسئولیت کردند و طلب توضیح و استیضاح داشتند تشکر می‌کنم.

وی افزود: درباره این وزارتخانه می‌دانید از سال 1396 به بعد مدیران مختلفی جابه‌جا شدند و 6 وزیر و سرپست جابه‌جا شدند و ثبات در مدیریت در وزارتخانه از مسائل مهم است که می‌تواند به تولیدکننده و بخش‌های تولیدی پیام مثبتی دهد.

رئیس‌جمهور گفت: وزیر صمت با پشتوانه خوب رأی مجلس وارد میدان شد و در سه ـ چهار ماهۀ فعالیت او مسئله استیضاح او مطرح شد و استیضاح در این مدتِ کم اقدام مناسبی نخواهد بود، چون کار تازه شروع شده بود. بعد از مدتی استیضاح در مجلس مطرح شد و بعد از بحث و گفت‌وگوها نهایتاً مجلس رأی اعتماد به وزیر داد و در وزارتخانه تثبیت شد، این‌بار در مسائلی با مجلس اتفاق نظر داریم و همه به پاک‌دستی، ضدفساد، ضدرانت‌خواری و ضدروابط ناسالم بودن وزیر همواره اطلاع داریم و ما تاکنون خلاف این را ندیده‌ایم.

رئیسی بیان کرد: خودرو به‌دلیل اینکه قیمت بالاتری نسبت به بقیه کالاها دارد، طبیعتاً مافیا هم در آن بیشتر شکل می‌گیرد؛ روحیه ضدفساد هم سلوک شخصی و هم مدیریت اداری او همراه با ضدیت با رانت و مافیا و روابط ناسالم است و این نقطه اتفاق دولت و مجلس است. نکته دوم فعالیت وزیر است؛ مرکز پژوهش‌های مجلس، مرکز آمار ایران و بانک مرکزی و علاوه‌بر خود وزارت صمت و دولت نشان می‌دهند همه شاخص‌ها در این وزارتخانه در حوزه تولید، معدن و تجارت و سرمایه‌گذاری در کشور به‌ویژه تجهیزات تولیدی نشان از رشد است.

وی افزود: برای بررسی عملکرد وزیر باید گزارش آن را دید و شاخص‌هایی که در همه گزارش‌ها آورده شده نشان‌دهنده رشد تولید است و کاری که در معدن شده شاید در دو دوره دولت گذشته بی‌نظیر است. ما در تجارت منطقه در گذشته چه‌میزان تجارت داشتیم و الآن افزایش 50 درصد سهم ما در منطقه است که انجام گرفته است.

رئیس‌جمهور ابراز کرد: خودروسازی نیازمند تحول است و نه‌فقط در این عرصه بلکه در برخی عرصه‌های دیگر هم هست. در تعیین تکلیف دو شرکت خودروساز باید دید چقدر کار شده است و می‌توان اقدامات انجام‌شده را پیگیری کرد. بنده در بازدید از یک خودروسازی دستور 8بندی دادم. این‌که وزیر را فقط با خودرو مورد ارزیابی قرار دهیم خیلی مناسب نیست و صنایع و معادن و عرصه تجارت هم باید مد نظر باشد.

رئیسی اظهار داشت: وضعیت خودرو در کشور کمّی و کیفی مورد تأکید دولت و مجلس است و به مردم وعده داده‌ایم باید میزان تولید و هم کیفیت برتر شود. در این مدت در کمّیت و کیفیت دچار تحول شده ولی به نقطه کمال نرسیده است و مشکلات دارد، گام‌های برداشته‌شده دراین‌باره باید مدنظر قرار بگیرد.

 

 

سید ابراهیم رئیسی ,

ادامه دارد… .

 

https://tn.ai/2887170

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا