اخبار سیاسی

رئیس دیوان محاسبات: لزوم پیشگیری از بروز تخلف با رصد و نظارت مداوم بر شرکت های دولتی و شبه دولتی- اخبار مجلس و دولت ایران – اخبار سیاسی تسنیم | Tasnim | خبرگزاری تسنیم

به گزارش خبرخونه:

به گزارش گروه پارلمانی خبرگزاری تسنیم، سیدمحمد آقامیری سرپرست وزارت جهاد کشاورزی با حضور در دیوان محاسبات کشور با سید احمدرضا دستغیب رئیس کل این نهاد نظارتی دیدار و گفتگو کرد.

دستغیب در این دیدار با اشاره به اهمیت امنیت غذایی کشور از مسئولان وزارت جهاد کشاورزی خواست تا با تمهیدات علمی و عملی، زیر ساخت‌های لازم برای این‌ موضوع را تقویت کنند.

رئیس کل دیوان محاسبات کشور در ادامه با تاکید بر لزوم استفاده وزارت جهاد کشاورزی از ظرفیت مراکز تحقیقاتی و دانشگاهی در حوزه کشاورزی و دامپروری، استفاده از دانش و تکنولوژی روز دنیا در این حوزه را ضرورتی اجتناب ناپذیر دانست.

وی با اشاره به مشکلات کشاورزان در استان‌ها و شهرستان‌ها، خواستار توجه بیشتر به این قشر زحمتکش شد و با تاکید بر لزوم تسهیل گری هرچه بیشتر اخذ مجوزهای کسب و کار در حوزه کشاورزی، تولید محصولات زراعی و دامپروری، تصریح کرد: جامعه کشاورزان و دامداران کشور به هیچ وجه نباید نقصان و کمبودی را در حوزه حمایت از زراعت و دامداری احساس کنند.

دستغیب ضمن تاکید بر لزوم توجه به انضباط و شفافیت مالی، اظهار داشت: رصد و نظارت مداوم بر شرکت‌های دولتی و شبه دولتی می‌تواند زمینه ساز پیشگیری از تخلفات باشد.

رئیس کل دیوان محاسبات همچنین با اشاره به نامگذاری سال جاری تحت عنوان «مهار تورم و رشد تولید» از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی، تصریح کرد: یکی از اقدامات مهم وزارت جهاد کشاورزی برای تحقق شعار سال، می‌تواند موضوع کنترل قیمت‌ها باشد که در صورت اجرایی شدن مناسب آن شاهد اثرات مثبتی در این حوزه خواهیم بود.

در ادامه این دیدار، سیدمحمد آقامیری سرپرست وزارت جهاد کشاورزی، با تشریح برنامه ریزی های انجام شده در حوزه حمایت از بخش کشاورزی و دامپروری، گفت: تثبیت قیمت ها از جمله کارویژه های مهم این وزارتخانه است تا بتوانیم به سهم خود برای عملیاتی کردن شعار سال نقشی ایفا کنیم.

وی با اشاره به اتخاذ سیاست های تشویقی برای تولیدکنندگان در زمینه تسهیل صادرات، اظهار داشت: مصمم هستیم تا در راستای تحقق امنیت غذایی کشور، مبارزه با فساد و عدالت محوری را سرلوحه فعالیت های خود قرار دهیم.

انتهای‌ پیام/

https://tn.ai/2891519

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا