اخبار سیاسی

رستمی:سیاستگذاری و برنامه ریزی برای آینده نسل جوان وظیفه محیط دانشگاهی است- اخبار سیاست ایران – اخبار سیاسی تسنیم | Tasnim | خبرگزاری تسنیم

به گزارش خبرخونه:

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم به نقل از وزارت علوم، حجت الاسلام و المسلمین مصطفی رستمی در شصتمین اجلاس معاونان فرهنگی دانشگاه‌ها گفت: معاونان فرهنگی دانشگاه‌ها نقش تربیتی مهمی دارند و در ارتقای دین مداری و اخلاق مداری دانشجویان بسیار موثر هستند.

رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها افزود: کنشگران مختلفی در عرصه فرهنگی حضور دارند و سیاست‌گذاران این عرصه نیز بسیار متنوع و متعدد هستند و معاونان فرهنگی دانشگاه‌ها حلقه آخر این زنجیره هستند که مستقیم با قشر دانشجو در ارتباط هستند. به همین علت اگر در برنامه ریزی‌ها نیز نقش داشته باشند می‌توانند مسئولیت خود را به خوبی ایفا کنند.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: سیاست‌گذاری‌ها و برنامه‌ریزی‌های عرصه فرهنگ معمولاً با یک وقفه چندین ساله نتیجه و اثر خود را نشان می‌دهد و آنچه که امروز ما در عرصه اجتماع و فرهنگ شاهد هستیم محصول برنامه ریزی‌هایی است که در سه دهه گذشته صورت گرفته است.

وی تاکید کرد: چیزی که در سالیان مختلف ایجاد شده است را نمی‌شود به صورت ناگهانی و در مدت زمانی کم تغییر داد، ولی باید احساس مسئولیت کرد و با روش‌های عالمانه و در نظر گرفتن ظرافت‌های لازم شرایط را به نفع ارزش‌های اخلاقی و اسلامی مدیریت کنیم و تغییر دهیم.

وی با اشاره به اینکه دشمن به مدت طولانی بر روی مسائل فرهنگی کشور برنامه ریزی کرده است گفت: برنامه ریزی دقیق و در نظر گرفتن ظرافت‌ها برای برخورد با ناهنجاری‌ها از یک سو و سیاستگذاری و برنامه ریزی برای چند سال آینده نسل جوان وظیفه اصلی سیاست گذاران عرصه فرهنگ به ویژه در محیط دانشگاهی است.

وی با بیان اینکه عمر مدیریت‌ها کوتاه است گفت: معاونان فرهنگی در یک تعامل مناسب با روسای دانشگاه‌ها برای گسترش فرهنگ اسلامی در دانشگاه و برای جذب سلیقه‌های مختلف دانشجویی در چتر انقلاب اسلامی کوشش کنند.

حجت‌الاسلام و المسلمین رستمی مسئولیت معاونان فرهنگی دانشگاه‌ها را مهم و خطیر عنوان کرد و گفت: یکی از برنامه‌های دشمن ایجاد شکاف و چنددستگی در جامعه و دانشگاه است. نزدیک شدن به گروه‌های دانشجویی مختلف و تلاش برای هم راستا کردن آن‌ها از مهمترین مسئولیت‌های مدیران فرهنگی است. این موضوع شاید زود نتیجه ندهد و از طرف دوستان درک نشود، ولی معاونان فرهنگی باید این سختی را برای انقلاب اسلامی و کشور تحمل کنند. با توکل به خداوند و همفکری عناصر انقلابی دانشگاه توفیق در دسترس است.

انتهای پیام/

https://tn.ai/2888654

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا