اخبار سیاسی

روایتی از تکریم مجاهدت های لشکر فاطمیون با حضور نمایندگان 70 ملیت- اخبار گزارش و تحلیل سیاسی – اخبار سیاسی تسنیم | Tasnim | خبرگزاری تسنیم

به گزارش خبرخونه:

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از روابط عمومی  جبهه جهانی شباب المقاومة، در ده سالی که از تاسیس فاطمیون می‌گذرد همواره به نظر می‌رسید رزمندگان و شهدای فاطمیون در اقتداری توأم با مظلومیت و گمنامی به سر می‌برند و شهدای والامقام این لشکر نیز نسبت به شهدای دیگر جبهه‌ها و گروه‌های مقاومت کمتر مورد توجه رسانه‌های جمعی، هنرمندان و کانون‌های مذهبی قرار گرفته‌اند.

اما میتوان همایش بین‌المللی جبهه جهانی شباب المقاومة را که اخیراً با عنوان “فاطمیون و نظم نوین جهانی” در قم برگزار شد را نقطه عطفی قلمداد کرد که نشان داد فاطمیون و شهدای آن در اوج محبوبیت هستند اگرچه تا کنون کمتر فرصتی برای بروز و ظهور این محبوبیت دست داده بود.برای اثبات این گزاره دلایل روشنی وجود دارد از جمله اینکه:

1- حضور ملیت‌های مختلف در این همایش نشان از حمایت تمام قد آنان از جریان فاطمیون داشت. جوانانی از بیش از هفتاد ملیت جهان با زبان و نژاد و رنگ متفاوت اما هدفی واحد که عبارت از پشتیبانی تمام عیار از فاطمیون بود در این همایش بزرگ شرکت کردند و فضای پرشور و شعار این جوانان اوج قدرشناسی از حماسه‌های فاطمیون را نشان می‌داد.

2- نکته‌ای دیگر که حقیقتاً قابل توجه بود استقبال کم‌نظیر مردم از همایش فاطمیون و نظم نوین جهانی بود. نه تنها سالن همایش و سالن‌های همجوار آن مملو از جمعیت شد و هزاران نفر تمام مدت برگزاری همایش ایستاده برنامه‌ها را دنبال می‌کردند و به خاطر تکمیل تمام ظرفیت‌های داخلی ساختمان مدت زیادی در خیابان‌های منتهی به محل برگزاری در انتظار بودند این مسئله اگر چه موجب گلایه برخی از شرکت‌کنندکان این همایش شد اما بیانگر عمق محبوبیت فاطمیون در میان اقشار مختلف مردم بود.

3- یک پدیده بی‌سابقه در این همایش حضور خانواده‌های شاخص ایرانی شهیدان حججی، آرمان علی‌وردی، شاطری و برخی دیگر از خانواده شهدا، نه برای اینکه مورد تقدیر و تکریم قرار بگیرند بلکه از استان‌های دور و نزدیک آمده بودند تا از رزمنده‌ها و خانواده شهدای فاطمیون قدردانی کنند و این به تنهایی دلیلی بر نهایت محبوبیت لشکر مخلص فاطمیون بود.

4- حضور رهبران و نمایندگانی از نقاط مختلف جغرافیای جبهه مقاومت مثل فلسطین، عراق، ایران، آذربایجان، یمن، بحرین، آفریقا و … بیانگر یک حقیقت بود و آن اینکه جبهه مشترک مقاومت لشکر فاطمیون را یک بخش مهم و جدا ناشدنی از این محور میداند و تقویت آن را تقویت تمام جریان مقاومت قلمداد میکند.

5- در این همایش هدیه متفاوت از سوی رهبر معظم انقلاب که علاوه بر چفیه ایشان بعنوان نماد مقاومت، شامل سجاده عبادت بعنوان نماد معنویت نیز بود به سید الیاس از فرماندهان ارشد فاطمیون و خانواده شهدای این لشکر اهدا شد که نشان‌گر آن است که مقام معظم رهبری همواره به لشکر فاطمیون و شهدای گران‌قدر آن توجه عنایت دارند.

 

انتهای پیام/

https://tn.ai/2894060

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا