اخبار ورزشی

رونمایی از کتاب کشتی گیر شهید ابراهیم اسمی

مراسم رونمایی از کتاب کشتی گیر شهید ابراهیم اسمی با نام “شمع بی صدا می‌شود” به قلم سبحان خسروی امروز ( ۱۱ اردیبهشت ماه) در سالن کنفرانس فدراسیون کشتی برگزار شد.

این مراسم با حضور خانواده معزز شهید کشتی گیر مدافع حرم ابراهیم اسمی از جمله پدر، مادر، برادران و خواهران این شهید والامقام، جمعی از مسئولان و اصحاب رسانه برگزار شد.

علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی در ابتدای جلسه ضمن خیرمقدم به حاضریان گفت: لطف خدا شامل حال ما شد و خود شهید خواست که کتابش از سوی فدراسیون کشتی نوشته شود و وقتی برای شهدا کار می‌کنیم حالمان خوب می‌شود و انرژی می‌گیریم و ما به این موضوع افتخار می‌کنیم.

دبیر با تشکر از عوامل پیگیر تدوین کتاب شهدای کشتی گیری از جمله خانم‌ها جواهری و خانزاده، تصریح کرد: در برنامه داریم که هر هفته یک کتاب شهید را رونمایی کنیم و رونمایی از کتاب پیشکسوتان و بزرگان کشتی هم در دستور کار قرار دارد.

رئیس فدراسیون کشتی گفت: من این شهید بزرگوار را نمی‌شناختم و وقتی چند ماه پیش در موردش شنیدم، بسیار به مرام وی علاقمند شدم و گفتم که چاپ کتاب شهید اسمی در اولویت قرار بگیرد.

دبیر اظهار داشت: اعتقاد داریم که کتاب‌ها باید به گونه‌ای نوشته شود که زبان حال خود فرد باشد و توسط مردم از کتاب فروشی‌ها خریداری شود، نه اینکه فقط هدیه داده شود. اگر این اتفاق بیافتد همه با فرهنگ زندگی و منش شهدا آشنا می‌شوند.

در ادامه پدر شهید اسمی گفت: حضور شهید ابراهیم را همواره در زندگی خود احساس می‌کنیم و هرجا مشکلی باشد خیلی زود حل می‌شود. از فدراسیون تشکر ویژه می‌کنم و می‌خواهم که کارتان را با قدرت ادامه دهید.

پهلوان از دوستان شهید اسمی نیز اظهار داشت: شهدا پشتیبان فدراسیون هستند و تا برای شهدا کار می‌کنید خیالتان راحت باشد و پرقدرت جلو بروید چراکه شهداء هیچ وقت نمی‌خواهند به کسی مدیون باشند و آن‌ها چراغ راه هستند.

خانم جواهری از مسئولان پیگیری چاپ کتاب شهدا به نمایندگی از سبحان خسروی نویسنده این کتاب که در این جلسه حضور نداشت گفت: وقتی در خانه شهید حضور داشتیم و یا در حال نگارش کتاب این شهید والامقام بودیم حضور معنوی وی را حس می‌کردیم. این شهید از شهدای خاص و والامقام است که درجات عرفانی داشته و اینکه کار کتاب شهید را ما انجام داده ایم نظر شهید والامقام ابراهیم اسمی بوده است.

وی ادامه داد: شهدا گره گشا هستند و اگر مشکلی داشتیم به آن‌ها توسل کنیم. نوع تربیت مادر و رزق و روزی حلال پدر باعث شد تا شهید اسمی به درجات بالای اخلاص و در نهایت درجه رفیع شهادت نائل شود.

اناهتیا هنرجو

اناهیتا هستم ، عاشق اخبار ورزشی ایران در سایت خبرخونه

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا