اخبار سیاسی

ساماندهی اجاره بهای مسکن در مجلس/ مشوق ها و مجازات هایی برای موجران در نظر گرفته می شود- اخبار مجلس و دولت ایران – اخبار سیاسی تسنیم | Tasnim | خبرگزاری تسنیم

به گزارش خبرخونه:

عبدالجلال ایری سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به طرح کنترل و ساماندهی اجاره بهای مسکن، اظهار کرد: بررسی این طرح در کمیسیون عمران به اتمام رسید و جهت بررسی به هیئت رئیسه مجلس ارائه شد که در دستورکار نمایندگان در جلسات علنی هفته آینده قرار دارد.

 

وی با بیان اینکه به فصل جا به جایی مستجران نزدیک می‌شویم، افزود: تلاش خواهیم کرد هر چه زودتر این طرح به تصویب رسیده و به زودی اجرایی شود.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس با تاکید بر اینکه هدف از تدوین این طرح ورود خانه‌های خالی که برخی از موجران از اجاره آنها خود‌داری می کنند به بازار مسکن به منظور کاهش اجاره بها است، گفت: به منظور ساماندهی در حوزه اجاره بهای مسکن در این طرح مشوق‌هایی را برای موجرانی که خانه خود را با شرایط مناسب اجاره می‌دهند و همچنین مجازاتهایی را برای موجرانی که خانه خود را اجاره نمی‌دهند، در نظر گرفته شده است.

ایری بیان کرد: برای مثال در طرح مذکور برای قراردادهای بیش از یک سال به موجر تخفیف مالیاتی، وام بازسازی و تخفیف در عوارض نو‌سازی  داده می‌شود.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس تاکید کردک تایید این مشوق‌ها و مجازات‌ها بریا موجران و تبدیل این طرح به قانون، نیاز به موافقت نمایندگان در جلسه علنی و تایید شورای نگهبان دارد.

انتهای‌ پیام/

https://tn.ai/2886186

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا