اخبار سیاسی

سردار تنگسیری: در آینده ناو هواپیمابر ایرانی با قابلیت های بی نظیر را خواهید دید- اخبار هرمزگان – اخبار استانها تسنیم | Tasnim | خبرگزاری تسنیم

به گزارش خبرخونه:

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بندرعباس، سردار علیرضا تنگسیری در جمع دانشجویان راهیان پیشرفت با تأکید بر اینکه نیروی دریایی سپاه به صورت مستمر در حال ارتقای سطح تجهیزات و تسلیحات مورد نیاز است اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین برنامه های فعلی ما ساخت یک ناو هواپیمابر است، این ناو در دنیا بی‌نظیر خواهد بود. 

وی با اشاره به قابلیت‌های این ناو منحصر به فرد گفت: در ناو مورد نظر ظرفیت‌های قابل توجهی دارد، علاوه بر حمل هواپیما، این ناو قادر است تعداد زیادی شناور موشک‌انداز نیز حمل کند که این قابلیت‌ها ناو مورد نظر را بی‌نظیر خواهد کرد. 

فرمانده نیروی دریایی سپاه گفت: دشمنان در اوایل انقلاب و پس از جنگ باورشان نمی‌شد ایران اسلامی بتواند در حوزه نظامی رشد کند و به پیشرفتی دست یابد اما در حال حاضر همین کشورها هم با توجه به توسعه روز افزون سلاح و تجهیزات نظامی ایران، به قدرت ما باور دارند. 

وی با اشاره به اینکه توانستیم ما در حوزه ساخت شناور رزمی تجربیات خوبی با ساخت شناورهای شهید رودکی و شهید مهدوی داریم تصریح کرد: این تجربه موفق بود و متخصصان داخلی در حال کار کردن بر روی ارتقای این شناورها و ساخت نسل جدید با قابلیت‌های ویژه و در عین حال با توان دریانوردی بیشتر هستند. 

سردار تنگسیری گفت: شناور شهید سلیمانی دیگر تجربه موفق ما در حوزه شناورهای که می‌تواند به صورت مستقل حدود 5500 مایل دریایی ماموریت انجام دهد، این شناور با قابلیت‌هایی ویژه طراحی شده و در دریای مواج هم می‌تواند بدون تکان به ماموریت خود ادامه دهد. 

وی با تاکید بر لزوم خودباوری و اعتماد به جوانان در همه حوزه‌ها از جمله در خصوص ارتقای قدرت تسلیحاتی و تجهیزات نظامی کشور اظهار داشت: ما در ابتدایی که نیروی دریایی سپاه تشکیل شد تنها میزان کمی قایق داشتیم که فقط قابلیت راکت‌اندازی داشتند اما امروزه با اعتماد به جوانان کشور توانستیم به سطح بالایی از تجهیزات و تسلیحات پیشرفته نظامی در حوزه موشکی، پهپادی و شناوری دست یابیم که لحظه به لحظه در صدد ارتقا هستیم و موشک‌های ما نقطه زن شده‌اند. 

فرمانده نیروی دریایی سپاه به دانشجویان کشور حاضر در اردوی پیشرفت گفت: علاوه بر ارتقای تجهیرات، ما طراحی عملیات و رزم دریایی انجام شده و برای هر سناریوی تهدیدی در حوزه دریایی آمادگی وجود دارد و جنگ افزارها و سامانه‌های پدافندی هم کارهای خوبی در حوزه نیروی دریایی انجام پذیرفته است. 

انتهای پیام/864 

https://tn.ai/2889813

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا