اخبار امروز

سنددار کردن بهترین راهکار برای جلوگیری از موقوفه خواریمهدی اقبال، مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان یزد گفت: تلاش‌های بسیار خوبی در شورای حفظ حقوق بیت المال با دستور مستقیم ریاست شورا برای حل مشکل سنددار کردن برخی از موقوفات استان انجام شده است.
او افزود: به گفته مدیران اوقاف، حدود ۴۰ هزار رقبه اعم از تجاری، خدماتی و مسکونی و مرتبط با دیگر بخش‌ها در استان یزد وجود دارد که طی سال‌های اخیر و بویژه یکسال گذشته تلاش‌های بسیار خوبی در خصوص سنددار کردن آن‌ها انجام شده است.
مدیرکل ثبت اسناد و املاک یزد با اشاره به کسب رتبه برتر در حوزه صدور و تعویض اسناد مالکیت کاداستری موقوفه در سطح کشور ادامه داد: به همین منظور هزار و ۵۰۰ رقبه استان امسال، با همکاری اداره کل اوقاف و امور خیریه سنددار شده است.
اقبال ادامه داد: امسال سند کوچکترین موقوفه با مساحت ۳ مترمربع و بزرگترین موقوفه استان یزد با ۸۳ هکتار مساحت در اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان یزد صادر شده است.
 او با اشاره به اینکه عمده موقوفات استان یزد در حوزه کشاورزی است، گفت: بهترین راهکار برای حفظ حقوق بیت المال و اموال موقوفه، سنددار کردن این اراضی است که در این خصوص تلاش‌های بسیار خوبی در حال انجام است.
عضو شورای حقوق بیت المال استان یزد با بیان اینکه هنوز ۶۷ درصد از موقوفات استان بدون سند مالکیت است، گفت: با توجه به فرمایشات رهبر معظم انقلاب مبنی بر لزوم اتمام قانون حدنگاری و کاداستر برای جلوگیری از زمین خواری، کوه خواری و موقوفه خواری، شورای حفظ حقوق بیت المال با جدیت در این خصوص ورود کرده و بسیاری از مشکلات صدور سند موقوفات برطرف شده است.

باشگاه خبرنگاران جوان

باشگاه خبرنگاران جوان یک رسانه دیجیتال مستقل در ایران است که در زمینه‌های مختلف خبری، فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و سیاسی فعالیت می‌کند. این رسانه معمولاً با انتشار مقالات، گزارش‌ها، ویدیوها و تحلیل‌ها در خصوص مسائل مختلف جامعه و کشور به ارتقاء دانش و آگاهی عمومی می‌پردازد. باشگاه خبرنگاران جوان در زمینه‌های مختلف همچون سیاست، اقتصاد، فرهنگ، هنر، ورزش و غیره اخبار و تحلیل‌های متنوعی ارائه می‌دهد. این رسانه توسط جوانانی که علاقه به روزنوشتی و فعالیت در حوزه رسانه دارند، اداره می‌شود و به عنوان یکی از منابع خبری معتبر در ایران شناخته می‌شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا