اخبار سیاسی

سوال از وزیر علوم در مجلس کلید خورد- اخبار مجلس و دولت ایران – اخبار سیاسی تسنیم | Tasnim | خبرگزاری تسنیم

به گزارش خبرخونه:

حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم از طرح سوال خود از محمدعلی زلفی‌گل وزیر علوم خبر داد.

وی در تشریح خلاصه سوال خود از وزیر علوم، گفت: سوال بنده درباره این است که چرا سازمان سنجش در برگزاری آزمون‌ها با برخی مراکزی که مجوز قانونی ندارند قرارداد منعقد می‌کند؟

عضو هیئت رئیسه مجلس بیان کرد: طرح سوال بنده جهت بررسی تقدیم هیئت رئیسه شده و طبق آیین‌نامه طرح سوال جهت بررسی به کمیسیون آموزش و تحقیقات ارجاع خواهد شد و وزیر برای ارائه توضیحات پیرامون محور سوال در این کمیسیون حضور خواهد یافت.

حاجی‌دلیگانی تاکید کرد: اگر توضیحات وزیر پیرامون محور سوال قانع کنند باشد، طرح سوال از دستورکار خارج می‌شود و در غیر اینصورت سوال جهت بررسی در جلسه علنی تقدیم هیئت رئیسه شده و وزیر باید در جلسه علنی حضور یافته و در این باره توضیح دهد.

به گزارش تسنیم، شرح سوال نماینده شاهین‌شهر از وزیر علوم به شرح ذیل است:

طبق ماده یک قانون کیفیت اخذ پروانه وکالت دادگستری مصوب سال 1376 با اصلاحات و الحاقات بعدی و همچنین ماده 38 آیین‌نامه اجرایی لایحه قانونی استقلال کانون‌های وکلای دادگستری، برگزاری آزمون کارآموزی وکالت باید توسط کانون‌های وکلای دادگستری و از طریق سازمان سنجش برگزار گردد که با توجه به عدم تفویض اختیار و اعطای نمایندگی به اتحادیه سراسری کانون وکلای دادگستری ایران (اسکودا) انعقاد قرارداد سازمان سنجش با _(اسکودا) خلاف قانون می‌باشد.

لذا ضروریست به این سوال پاسخ داده شود چرا علیرغم مخالفت قانون، سازمان سنجش جهت برگزاری آزمون‌ها با اتحادیه مذکور قرارداد منعقد می‌کند؟

انتهای‌ پیام/

https://tn.ai/2890164

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا