اخبار امروز

شناسایی ۳۶۳ مورد تغییر کاربری غیرمجاز در قزوینسرهنگ مهدی بختیاری فرمانده یگان حفاظت امور اراضی قزوین گفت: ۳۶۳ مورد تغییر کاربری غیرمجاز در سطح استان از طریق ماهواره‌ها رصد شده که برای انجام اقدامات لازم در دستور کار مسوولان قرار گرفته است.
سرهنگ بختیاری اظهار کرد: این میزان از رصد‌های صورت گرفته معادل ۱۸ هکتار تغییر کاربری غیرمجاز است.
وی اضافه کرد: با بررسی کارشناسان و ماموران یگان حفاظت در مناطق یاد شده، ۴۸ مورد از ساخت و ساز‌های غیرمجاز شناسایی شده مورد تخریب و قلع و قمع قرار گرفت.
سرهنگ بختیاری تصریح کرد: رصد و پایش هوشمند اراضی کشاورزی یکی از برنامه‌های وزارت جهاد کشاورزی در یک سال گذشته بود که قزوین نیز در همین راستا به عنوان یکی از استان‌های پایلوت کشور انتخاب شده است.
به گفته این مسوول، پایش هوشمند اراضی کشاورزی با کمک امکانات ماهواره‌ای این امکان را فراهم می‌کند تا هرگونه فعالیت سودجویان در حوزه تغییر کاربری اراضی در کوتاه‌ترین زمان ممکن رصد شود.
فرمانده یگان حفاظت امور اراضی استان قزوین خاطرنشان کرد: با پایش هوشمند اراضی کشاورزی ماموران یگان حفاظت فرصت بیشتری را برای برخورد با متخلفان پیدا خواهند کرد.

باشگاه خبرنگاران جوان

باشگاه خبرنگاران جوان یک رسانه دیجیتال مستقل در ایران است که در زمینه‌های مختلف خبری، فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و سیاسی فعالیت می‌کند. این رسانه معمولاً با انتشار مقالات، گزارش‌ها، ویدیوها و تحلیل‌ها در خصوص مسائل مختلف جامعه و کشور به ارتقاء دانش و آگاهی عمومی می‌پردازد. باشگاه خبرنگاران جوان در زمینه‌های مختلف همچون سیاست، اقتصاد، فرهنگ، هنر، ورزش و غیره اخبار و تحلیل‌های متنوعی ارائه می‌دهد. این رسانه توسط جوانانی که علاقه به روزنوشتی و فعالیت در حوزه رسانه دارند، اداره می‌شود و به عنوان یکی از منابع خبری معتبر در ایران شناخته می‌شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا