اخبار امروز

شهروندان مراقب رسیدهای جعلی باشندسرهنگ حمیدرضا میرحبیبی با اشاره به وقوع چندین مورد کلاهبرداری با ارائه رسید‌های جعلی گفت: افراد کلاهبردار با استفاده از برنامه‌های رسید ساز جعلی در هنگام خرید با دریافت شماره کارت بانکی فروشنده، رسید جعلی پرداخت هزینه را تهیه و با ارائه و یا ارسال آن برای فروشنده، کالای خریداری شده را بدون پرداخت هیچ گونه وجهی دریافت و از محل فرار می‌کنند.
او افزود: این قبیل کلاهبرداری‌ها بیشتر در حوزه سایت‌ها و فروشگاه‌هایی که درگاه پرداخت بانکی ندارند و دریافت وجه را به هنگام تحویل کالا منوط کرده‌اند رخ می‌دهند و ممکن است فرد کلاهبردار با بیان اینکه کارت بانکی به همراه ندارد از فروشنده شماره حساب یا شماره عابر بانک بخواهد؛ اما در ادامه بدون هیچ پرداختی از محل متواری شود.
سرهنگ میرحبیبی به شهروندان توصیه کرد، با فعال سازی سامانه پیامک حساب بانکی خود از انجام هرگونه تراکنش بانکی و دریافت یا برداشت از حساب بانکی مطلع گردند و واحد‌های صنفی نیز قبل از تحویل کالا، حتما از صحت رسید ارائه شده با بررسی پیامک واریز مطمئن شوند.

باشگاه خبرنگاران جوان

باشگاه خبرنگاران جوان یک رسانه دیجیتال مستقل در ایران است که در زمینه‌های مختلف خبری، فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و سیاسی فعالیت می‌کند. این رسانه معمولاً با انتشار مقالات، گزارش‌ها، ویدیوها و تحلیل‌ها در خصوص مسائل مختلف جامعه و کشور به ارتقاء دانش و آگاهی عمومی می‌پردازد. باشگاه خبرنگاران جوان در زمینه‌های مختلف همچون سیاست، اقتصاد، فرهنگ، هنر، ورزش و غیره اخبار و تحلیل‌های متنوعی ارائه می‌دهد. این رسانه توسط جوانانی که علاقه به روزنوشتی و فعالیت در حوزه رسانه دارند، اداره می‌شود و به عنوان یکی از منابع خبری معتبر در ایران شناخته می‌شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا