اخبار علمی و پزشکی

شکایت سهامداران توئیتر علیه ایلان ماسک شکست خورد

چارلز بریر، قاضی منطقه‌ای آمریکا در سانفرانسیسکو در تصمیمی اعلام کرد ویلیام هیرزنیاک، حق شکایت ندارد، زیرا اشتباهات مرتبط با خرید ماسک را به چالش کشیده است نه منصفانه بودن خود خرید را.
این قاضی گفت: شاکی، آسیب مرتبط با افشای خرید ۹.۲ درصد از سهام توئیتر توسط ایلان ماسک را نشان نداد. طبق این شکایت، افشاگری مذکور به ایلان ماسک اجازه داد پیش از اعلام خرید شرکت توئیتر، میزان بیشتری از سهام این شرکت را به قیمت ارزانتری خریداری کند.
همچنین او اعلام کرد هیچ مدرکی از این که ماسک به دو دوست خود در هیات مدیره توئیتر کمک کرد وظایف امانتداری خود را به نفع منافع ماسک زیر پا بگذارند، نیافته است. این دو نفر، جک دورسی، یکی از موسسان توئیتر و ایگون دوربان، از شرکای مدیریتی شرکت سرمایه گذاری خصوصی سیلور لیک هستند.
ماسک علاوه بر توئیتر، شرکت خودروسازی برقی تسلا را هم اداره می‌کند و طبق آمار مجله فوربس، دومین فرد ثروتمند در جهان است.
هیرزنیاک در ۲۵ ماه مه سال ۲۰۲۲، یک ماه پس از آن که توئیتر، پیشنهاد ماسک برای خرید این شرکت به قیمت ۵۴.۲۰ دلار به ازای هر سهم را پذیرفت، از این میلیاردر شکایت کرد.
توئیتر از آن زمان تلاش کرده است درآمد تبلیغاتی خود را حفظ کند، زیرا بعضی از تبلیغ کنندگان به دلیل نگرانی از تغییر سیاست محتوا و تاثیر منفی آن بر تبلیغاتشان، این پلتفرم را ترک کرده‌اند.
ایلان ماسک ۱۲ ماه مه، لیندا یاکارینو، مدیر سابق تبلیغات شرکت “ان بی سی یونیورسال” را به عنوان مدیرعامل جدید توئیتر انتخاب کرد.
منبع: رویترز

خبر فارسی

باشگاه خبرگزاری جوان هستم با خبر های علمی و پزشکی در خدمت شما...

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا