اخبار سیاسی

صدیقی: جنایت رژیم صهیونیستی در نهایت با پیروزی جهاد اسلامی همراه شد- اخبار سیاست ایران – اخبار سیاسی تسنیم | Tasnim | خبرگزاری تسنیم

به گزارش خبرخونه:

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم، حجت‌الاسلام صدیقی خطیب نماز جمعه تهران در خطبه‌های امروز گفت: تقوا پیشگیری از بیماری روح و جان، سنگر مقابله با شیطان‌ها و شیطنت‌ها و ارتباط و وابستگی به خدا و وارستگی از غیرخدا است. 

 

وی در ادامه با بیان اینکه دشمن پس از 44 سال  به طور خاصی با همه امکانات و تجهیزاتش به میدان آمده و با تمام توان علیه ملت ایران قد علم کرده، خاطرنشان کرد: با این حال ملت غیور ما با روحیه‌ای خستگی‌ناپذیر در مقابله با دشمن در ثبات قدم و حفظ دستاوردهای خون شهیدان و اطاعت از رهبر انقلاب کم نمی‌گذارند و حضور پرشکوه آنها در نماز عید فطر، راهپیمایی روز قدس و 22 بهمن نشان دهنده این است که ایمان قلبی به این آیه خداوند دارند که ان مع العسر یسرا.

خطیب نماز جمعه تهران گفت: علت پیچیده شدن و سخت شدن و هجوم شدائد و فشار همه جانبه آن است که ملت ایران در حال نزدیک شدن به قله است. یک کوهنورد هرچه به صعود به قله نزدیک‌تر می‌شود، مسیر برای او دشوارتر می‌شود. در این 43 سال با همه نفوذها و نفوذی‌ها و توطئه‌ها مردم مقاومت کردند که علت آن این است که ملت هدف مشخصی دارند. هدف مردم ابتداً اجرای فرامین خدا است. وقتی انسان بنده خدا باشد بندگی را به شرط مزد انجام نمی‌دهد.  

صدیقی با تبریک فرارسیدن دهه کرامت و میلاد حضرت فاطمه معصومه (س)، بیان کرد: حضرت معصومه (س) در میان امامزاده‌ها پس از شهدای کربلا نظیر ندارد و به همین مناسبت روز میلاد این حضرت به نام روز دختر نامگذاری شده است.

وی افزود: نامگذاری این روز به عنوان روز دختر، نشان می‌دهد همانطور که روز پدر و مادر شأن و جایگاه ویژه‌ای در این کشور دارد، نظام جمهوری اسلامی اهمیت خاصی برای دختران منظور کرده است. دختر همان مادر، شهیدپرور، نخبه‌پرور و قهرمان‌پروری است که از دامان او اولیای الله به درجات بالا می‌رسند چراکه اساس سعادت در گروی مادری مادران است.

صدیقی یادآور شد: اهمیتی که نظام جمهوری اسلامی برای دختران منظور کرده‌، بی‌نظیر است و در هیچ جای دنیا چنین جایگاهی برای دختران منظور نشده است.

خطیب جمعه این تهران با بیان اینکه نظام جمهوری اسلامی نقطه عطفی برای بازشناسی ظرفیت بانوان و دختران است، گفت: در این 43 سال می‌بینیم که توسعه حوزه‌های علمیه بانوان که صدها فقیه و مجتهد و نویسنده از میان بانوان  به عنوان مشعل در مسیر تأمین سعادت جامعه ما و یاران انقلاب درویش خون شهدا قرار گرفتند، همچنین در میادین علمی و ورزشی چگونه نقش‌آفرینی کردند تا جایی که در این مدت 800 مدال ورزشی توسط دختران ما کسب شده است و این است ارزشی که اسلام برای دختران و بانوان قرار داده است.

وی در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به نزدیک شدن ایام برپایی مناسک حج عنوان کرد: مسئله حج از مهمترین مسائل و جزو ارکان دین اسلام است. رهبر انقلاب در دیدار اخیر با کارگزاران حج  فرمودند که حج مسئله جهانی و تمدنی است که هدف آن ارتقای امت و نزدیکی دلهای مسلمان به اتحاد امت اسلامی در مقابل ظلم و استکبار است. 

صدیقی همچنین با اشاره به جنایات اخیر رژیم صهیونیستی خاطرنشان کرد: نخست وزیر درنده رژیم اسرائیل برای خلاصی از بحران‌های داخلی و فرار از مشکلات اقتصادی و سیاسی که در حال فروپاشی است حمله به غزه را راه نجات برای خود دانست و با وحشی گری تمام، عده‌ای از جوانان فلسطینی را به شهادت رساند. او فکر می‌کرد با این بی‌آبرویی برای خود آبرویی کسب می‌کند اما به فضل الهی جهاد اسلامی در مصاف 5 روزه با این اشرار و خون‌خوارها آنها را در شرایطی قرار دادند که در جنوب فلسطین اشغالی کارها به بن بست رسید و در نهایت با پیروزی جهاد اسلامی این آتش بس پذیرفته شد. 

 خطیب نماز جمعه تهران همچنین با اشاره به بازگشت ناوگروه 86 ارتش از سفر طولانی مدت به دور دنیا گفت: ناوگروه 86 افتخار ارتش جمهوری اسلامی ایران بود که دور دنیا را گشت و از هیچ چیز نترسید و مایه افتخار برای ایرانیان شد.

انتهای پیام/

https://tn.ai/2898011

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا