اخبار امروز

ظرفیت ۱۰۰ درصدی کارخانه آرد نشاسته یاسوج تا دوماه آیندهمدیر عامل هلدینگ شرکت سرمایه گذاری کشاورزی سازمان اقتصادی کوثر در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان گفت: سازمان اقتصادی کوثر قرار است در چهار مرحله کارخانه آرد، نشاسته و گلوکز را به مدار تولید برگرداند.
 
ابراهیم غلامی افزود: قرار است در مرحله اول کارخانه آرد تا دوماه آینده از ظرفیت ۵۶ درصد به ظرفیت ۱۰۰ درصد برسد همچنین در مرحله های دوم، سوم و چهارم هم واحد‌های نشاسته، گلوکز و درنهایت خوراک دام وارد چرخه تولید شوند که پیش بینی می شود این مرحله تا ۱۸ ماه تکمیل شود.
 
وی ادامه داد: با تکمیل کارخانه آرد و نشاسته یاسوج برای بیش از ۳۰۰ نفر به طور مستقیم شغل ایجاد می شود.
 
در این جلسه همچنین نماینده ولی فقیه در استان هم گفت: با توجه به وضعیت استان از لحاظ بیکاری، رونق این کارخانه به توسعه استان کمک شایانی می کند.
 
آیت الله حسینی افزود: در شرایط فعلی اگر دولت بخواهد چنین کارخانه‌ای احداث کند هزاران میلیارد تومان اعتبار نیاز است؛ بنابراین احیا و رونق این کارخانه بزرگ تا حد زیادی از هدر رفت بیت المال جلوگیری می‌کند.
 
معاون اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد هم در این جلسه گفت: امیدواریم هر چهار خط تولید کارخانه راه اندازی شود و به همراه افزایش درآمد استانی، اشتغال هم بهبود یابد.
 
عسکری ادامه داد: ظرفیت تولید این کارخانه ۳۰۰ تن در شبانه روز بوده و در زمینی به مساحت یک هکتار در ورودی جاده سروک واقع شده است.
 
مواد اولیه این کارخانه به علت قرار گرفتن در نزدیکی سیلوی ذخیره گندم یاسوج، به راحتی و بدون هزینه زیاد برای حمل و نقل تامین می شود.

باشگاه خبرنگاران جوان

باشگاه خبرنگاران جوان یک رسانه دیجیتال مستقل در ایران است که در زمینه‌های مختلف خبری، فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و سیاسی فعالیت می‌کند. این رسانه معمولاً با انتشار مقالات، گزارش‌ها، ویدیوها و تحلیل‌ها در خصوص مسائل مختلف جامعه و کشور به ارتقاء دانش و آگاهی عمومی می‌پردازد. باشگاه خبرنگاران جوان در زمینه‌های مختلف همچون سیاست، اقتصاد، فرهنگ، هنر، ورزش و غیره اخبار و تحلیل‌های متنوعی ارائه می‌دهد. این رسانه توسط جوانانی که علاقه به روزنوشتی و فعالیت در حوزه رسانه دارند، اداره می‌شود و به عنوان یکی از منابع خبری معتبر در ایران شناخته می‌شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا