اخبار امروز

عادی شدن نسبی اوضاع در آستاراامیر مرادی گفت: با قطع بارش و فروکش کردن سیلاب در معابر شهرستان آستارا، نیرو‌های امدادی از بامداد امروز با استفاده از خودرو‌های امدادی و پمپ‌های آب برای بازسازی معابر و بازگشایی جاده‌ها تلاش می‌کنند.
وی در ادامه از توزیع هزار و ۲۰۰ بسته نان در مناطق سیل زده این شهرستان از سوی نیرو‌های هلال احمر و ستاد اجرایی فرمان امام خبر داد و افزود: برق و آب بخشی از شهر آستارا که دیروز قطع شده بود هم اکنون وصل شده و نیرو‌ها در تلاشند تا امکانات زیرساختی روستا‌های سیل زده این شهرستان را هم در کوتاه‌ترین زمان ممکن برقرار کنند.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان با اشاره به حضور استاندار گیلان برای بازدید میدانی از مناطق سیل زده شهرستان آستارا و هماهنگی بیشتر برای خدمات رسانی به مردم این مناطق از بامداد امروز، گفت: نیرو‌های راهداری، شهرداری، فرمانداری، سپاه، آتش نشانی هلال احمر، خاتم الانبیا و مرزبانی برای عادی سازی زندگی در شهرستان آستارا در تلاشند.
امیر مرادی از کمک رسانی استانداری و هلال احمر استان اردبیل هم در شهرستان آستارا خبر داد و افزود: توزیع بسته‌های مواد غذایی و آب معدنی و همچنین ارسال امکاناتی مانند لجن کش و پمپ آب برای ترمیم کوچه‌ها و محلات این شهرستان از جمله اقدامات مسئولان استان اردبیل برای کمک به مردم مناطق سیل زده شهرستان آستارا است.
وی با اشاره به رانش زمین در روستا‌های سفیدسنگان و حیاتی شهرستان تالش و بسته شدن راه‌های ارتباطی این ۲ روستا بر اثر بارش باران، افزود: نیرو‌های راهداری، فرمانداری و هلال احمر برای بازگشایی مسیر‌ها و خدمات رسانی به مردم سیل زده از ساعت‌ها قبل پای کارند.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان همچنین از قطع راه روستای لاسک شفت به دلیل رانش زمین و روستای چوبر این شهرستان به دلیل آب گرفتگی پل آب نمای این منطقه خبر داد و اضافه کرد: گروه‌های واکنش سریع در این مناطق برای بازگشایی مسیر‌ها مشغول به کارند. 
امیر مرادی افزود: مناطقی از شهر رشت هم از بامداد امروز دچار آبگرفتگی شد که با کمک نیرو‌های شهرداری و آتش نشانان مشکل برطرف شده و هم اکنون تردد عابران و خودرو‌ها امکان پذیر است. 
وی همچنین از آمادگی کامل همه نیرو‌های امدادی در شهرستان لاهیجان بر اساس پیش بینی هواشناسی خبر داد و اضافه کرد: با حرکت جبهه هوای بارشی به سمت این شهرستان و احتمال شدت بارش و وقوع سیلاب در ساعت‌های آینده، اقدامات پیش گیرانه‌ای در شهرستان لاهیجان انجام شده است.
 
 

باشگاه خبرنگاران جوان

باشگاه خبرنگاران جوان یک رسانه دیجیتال مستقل در ایران است که در زمینه‌های مختلف خبری، فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و سیاسی فعالیت می‌کند. این رسانه معمولاً با انتشار مقالات، گزارش‌ها، ویدیوها و تحلیل‌ها در خصوص مسائل مختلف جامعه و کشور به ارتقاء دانش و آگاهی عمومی می‌پردازد. باشگاه خبرنگاران جوان در زمینه‌های مختلف همچون سیاست، اقتصاد، فرهنگ، هنر، ورزش و غیره اخبار و تحلیل‌های متنوعی ارائه می‌دهد. این رسانه توسط جوانانی که علاقه به روزنوشتی و فعالیت در حوزه رسانه دارند، اداره می‌شود و به عنوان یکی از منابع خبری معتبر در ایران شناخته می‌شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا