اخبار علمی و پزشکی

عدالت و تعالی نظام سلامت، مهمترین رویکرد وزارت بهداشت

کریمی ،معاون درمان وزارت بهداشت گفت: عدالت به منزله به حداقل رساندن عقب افتادگی‌ها در مناطق بی‌بضاعت و رساندن حق به ذیحق است.
اظهار کرد: در عین حال، پیشرفت مناطق برخوردار نیز نباید مورد غفلت قرار گیرد تا تعالی نظام سلامت به طور منسجم و همه‌جانبه محقق شود.
وی با بیان اینکه نامگذاری هفته‌ای با عنوان هفته سلامت به منزله غافل شدن از این موضوع در سایر ایام سال نیست، تصریح کرد: سلامت یک موضوع ۳۶۵ روزه‌ی ۲۴ساعته است و تعطیلی در آن جایی ندارد و هفته سلامت با هدف توجه و تمرکز بیشتر بر روی موضوع سلامت برگزار می‌شود.
معاون درمان وزیر بهداشت، سلامت را پیش‌زمینه و لازمه همه فعالیت‌ها دانست و افزود: پیامبر اکرم (ص) در حدیثی می‌فرمایند ” نعمتان مجهولتان الصّحه و الامان” و تقدم سلامتی بر امنیت در این حدیث، اهمیت سلامت را آشکارتر می‌کند.
وی اقدامات صورت گرفته در دانشگاه علوم پزشکی زنجان طی سال گذشته را قابل تقدیر دانست و گفت: از نظر پیشرفت پروژه‌های عمرانی، تحول جدی در این دانشگاه ایجاد شده است و وزارت بهداشت نیز به جد این اقدامات را مورد حمایت قرار می‌دهد.
کریمی در ادامه با بیان اینکه دستگاه سی‌تی‌اسکن ۱۶اسلایس بیمارستان امیرالمومنین شهرستان خدابنده در حال حاضر آماده تحویل است، گفت: تقاضا برای این دستگاه زیاد است، ولی شهرستان خدابنده به دلیل جمعیت بالا و همچنین با توجه به فاصله‌ی آن با مرکز استان و دارا بودن بیش از ۱۸۰ تخت بیمارستانی، در اولویت قرار گرفت.
وی با بیان اینکه مجوز ام آر آی بیمارستان امیرالمومنین خدابنده صادر شده و دستگاه آن در اسرع وقت تحویل خواهد شد، افزود: پروسه تحویل دستگاه ماموگرافی و OPG رادیوگرافی دندانپزشکی نیز در حال انجام است.
معاون درمان وزیر بهداشت با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته به منظور پرداخت مطالبات عقب‌افتاده کادر بهداشت و درمان، اظهار کرد: همه تلاش خود را برای رضایتمندی کامل این قشر انجام می‌دهیم چراکه ایثار آنان در دوره کرونا بر همگان آشکار شد.
در این روز همچنین مراسم تودیع و معارفه رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان خدابنده برگزار و در پایان این مراسم، زنگ سلامت توسط مسئولان حاضر نواخته شد.
دکتر سعید کریمی همچنین در سفر یک روزه به زنجان با همراهی رئیس و سایر معاونین و مسئولان دانشگاه علوم پزشکی زنجان ضمن افتتاح کلینیک سلامت باروری جنسی شفیعیه زنجان از پروژه‌ها و مراکز درمانی استان از جمله درمانگاه کموتراپی، آنکولوژی ۱و۲، بخش رادیوتراپی و LDR بیمارستان حضرت ولیعصر (عج الله) و بخش‌های اورژانس، اورژانس اطفال و ساختمان سوختگی مرکز آموزشی و درمانی آیت الله موسوی و پروژه خیرساز رجبعلی مقدم نیز بازدید کرد

خبر فارسی

باشگاه خبرگزاری جوان هستم با خبر های علمی و پزشکی در خدمت شما...

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا