اخبار امروز

عقب نشینی از حقوق زنان قابل قبول نیستاتحادیه اروپا در بیانیه‌ای گفت این اتحادیه نقض حقوق بشر به‌ویژه حقوق زنان از سوی طالبان در افغانستان را به‌شدت محکوم می‌کند.
به گفته این نهاد، طالبان پس از تسلط دوباره‌شان بر افغانستان، این گروه محدودیت‌های زیادی را در زمینه آموزش و تحصیل، کار و رفت و آمد علیه زنان وضع کرده است.
در بیانیه اتحادیه اروپا آمده است ما از طالبان می‌خواهیم که به همه موارد نقض حقوق بشر و نقض قوانین بین‌المللی بشردوستانه در افغانستان پایان دهند.
در بیانه همچنان آمده است اتحادیه اروپا به حمایت خود از زنان افغانستان با هدف رسیدن به حقوق سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی‌شان ادامه می‌دهد.
در این بیانیه تصریح شده است: تعامل ساختاریافته با فعالان حقوق زنان و جامعه مدنی گسترده‌تر از طریق اتحادیه اروپا در کابل و در سطوح مختلف در بروکسل صورت می‌گیرد.
در همین حال، این اتحادیه از فراهم‌سازی یک گفتمان بزرگ به هدف شریک‌سازی خواسته‌ها و چالش‌های زنان با رهبران زن افغانستانی خبر داده است.
قرار است قطع‌نامه اتحادیه اروپا در مورد حمایت از زنان افغانستان توسط معاون رییس جمهور سویس، در هفتادوهشتمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک ارایه شود.

باشگاه خبرنگاران جوان

باشگاه خبرنگاران جوان یک رسانه دیجیتال مستقل در ایران است که در زمینه‌های مختلف خبری، فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و سیاسی فعالیت می‌کند. این رسانه معمولاً با انتشار مقالات، گزارش‌ها، ویدیوها و تحلیل‌ها در خصوص مسائل مختلف جامعه و کشور به ارتقاء دانش و آگاهی عمومی می‌پردازد. باشگاه خبرنگاران جوان در زمینه‌های مختلف همچون سیاست، اقتصاد، فرهنگ، هنر، ورزش و غیره اخبار و تحلیل‌های متنوعی ارائه می‌دهد. این رسانه توسط جوانانی که علاقه به روزنوشتی و فعالیت در حوزه رسانه دارند، اداره می‌شود و به عنوان یکی از منابع خبری معتبر در ایران شناخته می‌شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا