اخبار امروز

فروش ۴۱۹ میلیارد تومانی اموال منقول سازمان اموال تملیکی از ابتدای امسال
ایزدی، مدیرکل اموال تملیکی استان تهران  در نشست خبری اموال تملیکی استان تهران  گفت: یکی از راهبردهای اصلی سازمان اموال تملیکی کاهش رسوب کالا در انبارهای گمرکات اموال تملیکی است.
به گفته مدیرکل اموال تملیکی استان تهران “در استان تهران سه گمرک داریم و برنامه  و راهبرد اساسی ما آن است که رسوب کالا را حذف و یا کاهش ۲۰ درصدی دهیم.”
او می‌گوید: طبق برنامه راهبردی ما تعیین تکلیف کالا به میزان ۶ هزار میلیارد تومان در تهران است که باید  به آن برسیم.و طبق دستور رئیس جمهور باید چارت سازمانی و نیروی انسانی تعیین تکلیف شود.
ایزدی افزود: انبار یکی از معضلات اساسی اموال تملیکی بوده و در استان تهران بیشترین حجم کالای قاچاق را شاهد هستیم و مقصد بیشتر کالاها عمدتا تهران است. در حال حاضر ۵۵ هزار و۵۰۰ متر وسعت انبار در یکی از بخش‌های ۱۰ هزار متری در انبار جنوب و ۲ هزار و۵۰۰ متر استیجاری داریم و ۲۰ انبار دو هزار متری پلمب شده داریم و به  ۱۰ هکتار انبار ملکی و تجهیز شده نیاز داریم. در مجموع ۷۰ هزار متر انبار داریم که هیچ کدام ملکی ما نیست و بخشی را باید تحویل دهیم.
او گفت: در حوزه بودجه در سال ۱۴۰۱،  ۷۹۸ میلیون تومان بودجه پرداختی بوده و  امسال حدود  ۲۵ میلیارد و ۱۸۰ میلیون تومان است که افزایش یافته است.
ایزدی گفت: در حوزه تعیین و تکلیف کالا در ۶ ماه ابتدای امسال در حوزه فروش،  استرداد و  اعاده و  واگذاری و انهدام اقدامات لازم صورت گرفت.
او  افزود: در حوزه فروش منقول از ابتدای سال گذشته تا ۲۷ شهریور، ۵۵۱  ردیف به ارزش  ۵۰ میلیارد و ۷۱۶ میلیون تومان  تومان بوده و  از ابتدای  امسال تا ۲۷ شهریور  ۷۶۶ ردیف به ارزش ۴۱۹ میلیارد و ۶۴ میلیون تومان  صورت گرفته است که از نظر تعداد اقلام ۳۹ درصد  و از نظر  ارزش ریالی  ۷۲۷ درصد رشد  نسبت به سال گذشته  افزایش داشته‌ایم.
 مدیرکل اموال تملیکی استان تهران  بیان کرد: اموال غیرمنقول  ۶ ماه ابتدایی سال گذشته ۲۰ میلیارد و ۲۰۰ میلیون  و در ۶ ماه ابتدای امسال ۳۳ میلیارد و ۴۰۰ میلیون  بوده و ۶۶ درصد رشد داشته است.
 او یاد آور شد: بخش زیادی از اموال غیرمنقول در حوزه  ملک بوده به طوری که  ۱۶۰۰ میلیارد تومان ملک گذاشتیم و فقط ۱۰ میلیارد فروش رفته و این املاک جزو  املاکی بوده‌  که به موجب قانون مصادره و ضبط شده است.
 وی اظهار کرد: کالاهای اعاده شده مربوط به کالاهایی است که  اگر ظرف ۳ماه نسبت به ترخیص کالا اقدام نکنند متروکه اعلام می شود  که  ۹۰۱ ردیف بوده به ارزش  ۳۳۳میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان  و امسال  ۱۲۲۷ کالا به   ارزش ۲هزار و ۱۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان  بوده که  ۳۶ درصد از لحاظ تعداد و  از لحاظ ارزش ۴۹۴ درصد رشد داشته است.
ایزدی بیان کرد: در حوزه استرداد کالا کالاهایی که توسط مراجع کشف و تحویل داده می‌شود بعضا  برمی‌گردد  که در سال گذشته  ۱۱۵۲  ردیف کالا به ارزش ۲۵۵ میلیارد  و۸۰۰ میلیون تومان  بوده و امسال ۱۲۹۷ ردیف  به ارزش ۴۰۵ میلیارد و ۸۶ میلیون تومان  تومان است که‌  ۱۲ درصد رشد ارزش اقلامی و تعداد ۵۸ درصد از لحاظ ارزش کالا  رشد داشته است.
او افزود: در حوزه انهدام ۱۰۴۳  کالا بوده که ارزش ریالی  آنها  ۲۶میلیارد و ۳۰۰  میلیون تومان در سال گذشته بوده و لی امسال ۱۲۳۷ردیف کالا به ارزش ۵۶میلیارد و۴۰۰ میلیون تومان که ۱۱۴درصد از لحاظ ارزش ریالی رشد داشته است.
 وی توضیح داد: در تعیین و تکلیف کالا ۴هزار و۹۷۶ ردیف کالا  به ارزش ۲.۹۳۵ میلیارد تومان که ۳۱۶درصد از لحاظ ارزش ریالی رشد داشته است.
او بیان کرد: پرونده‌های متروکه امسال از ۱۲هزار و ۵۷۱ پرونده متروکه تشکیل شده به ارزش ۵ هزار و ۳۵۷ میلیارد تومان که ۲۲۱ درصد رشد تعداد پرونده ۱۵ ماه داریم و ۱۰۹۳ درصد رشد ارزش ریالی را داشته‌ایم‌.

باشگاه خبرنگاران جوان

باشگاه خبرنگاران جوان یک رسانه دیجیتال مستقل در ایران است که در زمینه‌های مختلف خبری، فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و سیاسی فعالیت می‌کند. این رسانه معمولاً با انتشار مقالات، گزارش‌ها، ویدیوها و تحلیل‌ها در خصوص مسائل مختلف جامعه و کشور به ارتقاء دانش و آگاهی عمومی می‌پردازد. باشگاه خبرنگاران جوان در زمینه‌های مختلف همچون سیاست، اقتصاد، فرهنگ، هنر، ورزش و غیره اخبار و تحلیل‌های متنوعی ارائه می‌دهد. این رسانه توسط جوانانی که علاقه به روزنوشتی و فعالیت در حوزه رسانه دارند، اداره می‌شود و به عنوان یکی از منابع خبری معتبر در ایران شناخته می‌شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا