اخبار امروز

فواید فیبر رژیمی برای بدن
یک منبع غنی کمتر شناخته شده از فیبر رژیم غذایی به نام “کیتین” را می‌توان در اسکلت سخت پوستان و حشرات و همچنین در قارچ‌ها یافت.
خوردن غذاهای سرشار از فیبر بخشی از یک رژیم غذایی سالم است چراکه فیبر به روش‌های مختلفی از جمله بهبود هضم و حفظ وزن سالم کمک می‌کند.
مطالعات گذشته همچنین نشان می‌دهد که فیبر رژیم غذایی می‌تواند به کاهش سطح کلسترول، بهبود سطح قند خون و کاهش خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ کمک کند.
در حالی که ممکن است بیشتر افراد بدانند که فیبر رژیم غذایی را می‌توان در میوه‌ها، سبزیجات، حبوبات و غلات کامل یافت، برخی از منابع عالی کمتر شناخته شده فیبر در اسکلت سخت پوستان و حشرات و همچنین قارچ‌ها وجود دارد.
این نوع از فیبر به عنوان کیتین شناخته می‌شود که در افزایش هضم، پایین آمدن چربی بدن و کاهش وزن موثر است.
کیتین یک بیوپلیمر طبیعی است که در اسکلت‌های پوسته پوسته مانند میگو و خرچنگ و در دیواره‌های سلولی قارچ‌ها یافت می‌شود.
کیتین کمی شبیه پروتئین کراتین موجود در ناخن‌های انسانی عمل می‌کند. کیتین موجود در حشرات و سخت پوستان کمک می‌کند تا پوسته بیرونی محافظ خود را سخت و محافظتی کنند.
کیتوزان نوعی کیتین است که معمولاً به عنوان یک افزودنی غذایی و در مکمل‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.
به عنوان یک نوع فیبر نامحلول، کیتین در آب حل نمی‌شود و با کمک به جابجایی مواد از طریق سیستم دستگاه گوارش، به فرایند هضم کمک می‌کند.
علاوه بر این، تحقیقات قبلی نشان می‌دهد که کیتین فوایدی همچون کاهش التهاب، جلوگیری از یبوست، بهبود کاهش وزن و محافظت از پوست دارد.
در طول مطالعه، دانشمندان پاسخ سیستم ایمنی بدن را در حین هضم کیتین پیدا کردند. کیتین به طور خودکار پاسخ ایمنی را ایجاد می‌کند و به سلول‌های معده معتقد است که تولید آنزیم‌ها به نام کیتینازها را برای تجزیه کیتین افزایش دهند.
 ون دایکن استادیار پاتولوژی و ایمونولوژی دانشگاه واشنگتن گفت: «ما مطالعه کردیم که چگونه کیتین توسط کیتینازهای بدن شکسته یا هضم می‌شود. این اتفاق پس از خوردن کیتین رخ می‌دهد، و فرایند هضم با فعال کردن سلول‌های سیستم ایمنی بدن که بر چاقی و متابولیسم نیز تأثیر می‌گذارد، افزایش می‌یابد. ما فکر می‌کنیم که مداخله در این مسیر ممکن است راهی برای بهبود سلامت متابولیک باشد.»

باشگاه خبرنگاران جوان

باشگاه خبرنگاران جوان یک رسانه دیجیتال مستقل در ایران است که در زمینه‌های مختلف خبری، فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و سیاسی فعالیت می‌کند. این رسانه معمولاً با انتشار مقالات، گزارش‌ها، ویدیوها و تحلیل‌ها در خصوص مسائل مختلف جامعه و کشور به ارتقاء دانش و آگاهی عمومی می‌پردازد. باشگاه خبرنگاران جوان در زمینه‌های مختلف همچون سیاست، اقتصاد، فرهنگ، هنر، ورزش و غیره اخبار و تحلیل‌های متنوعی ارائه می‌دهد. این رسانه توسط جوانانی که علاقه به روزنوشتی و فعالیت در حوزه رسانه دارند، اداره می‌شود و به عنوان یکی از منابع خبری معتبر در ایران شناخته می‌شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا