اخبار امروز

قفل واگذاری زمین فرزندآوری در بیرجند کی باز می شود؟
مودی سرپرست اداره کل راه و شهرسازی خراسان جنوبی در برنامه پرسمان صدا و سیمای استان گفت: واگذاری زمین به متقاضیان و واجدین شرایط طرح جوانی جمعیت در بیرجند به سه صورت انجام می‌شود.
او افزود: متقاضیان می‌توانند یک قطعه زمین را برای دو متقاضی دریافت کنند و یا در سایر شهرستان‌های استان یک زمین ویلایی دریافت کنند.
مودی بیان کرد: همچنین متقاضیان بیرجندی می‌توانند زمین ویلایی در اطراف شهر در مکان‌هایی مثل حاجی آباد، دستگرد چهکند و … دریافت کنند.
سرپرست اداره کل راه و شهرسازی خراسان جنوبی ادامه داد: در حال رایزنی هستیم تا در سایت ۴۵۰ هکتاری بیرجند که در ادامه سایت زعفرانی است امکان واگذاری زمین داشته باشیم و در این خصوص فردا کمیته فنی در تهران برگزار می‌شود و پیگیر نهایی شدن این مسئله هستیم.
او عنوان کرد: در مورد تسهیلات ساخت نیز بعد از اینکه مبلغ تحصیلات از ۳۵۰ میلیون به ۵۵۰ میلیون افزایش یافت بانک‌ها اعلام کردند که منابع آن تامین نشده است و پیگیری‌هایی در این مورد در سطح ملی انجام شد تا افزایش متمم تسهیلات را داشته باشیم و قول‌هایی در این مورد داده شد.
مودی اظهار کرد: البته بانک مسکن تاکنون به ۲هزار متقاضی تسهیلات داده است و در حال رایزنی هستیم تا بانک‌های دیگری مثل بانک ملی، ملت، صادرات و تجارت شروع به واگذاری تسهیلات به متقاضیان کند.
سوت قطار ۴ سال  دیگر  در خراسان جنوبی شنیده می‌شود
مودی سرپرست اداره کل راه و شهرسازی خراسان جنوبی گفت: طبق پیش بینی وزارت راه برنامه راه آهن تا ۴ سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد که این در صورتی است که منابع به موقع تامین و جذب شود.
او افزود: برای کل این طرح که از زاهدان شروع می‌شود  یک و ۷ دهم میلیارد یورو اعتبار لازم است و به طور کل این طرح ۶ ایستگاه مسافری دارد که  چهار ایستگاه  در نهبندان،  سربیشه، بیرجند قائن و دو ایستگاه دیگر در گناباد و زابل است.
مودی بیان کرد: دو قطعه ۱۵ و ۱۶ در استان کار ساخت آن تمام شده و باقی قطعات در حال تجهیز هستند  و آغاز تجهیز قطعات و کار ساخت نیاز به اعتبارات زیاد و ماشین آلات و نیروی انسانی زیادی دارد.
سرپرست اداره کل راه و شهرسازی خراسان جنوبی ادامه داد: ۲ پیمانکار این طرح بومی و باقی پیمانکاران غیربومی هستند.
او عنوان کرد:  این طرح ۱۲ هزار متر تونل و ۳۲ هزار متر پل دارد و طراحی ۱۶۰ کیلومتر مسیر مسافری با ۱۲۰ کیلومتر سرعت باری دارد.

باشگاه خبرنگاران جوان

باشگاه خبرنگاران جوان یک رسانه دیجیتال مستقل در ایران است که در زمینه‌های مختلف خبری، فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و سیاسی فعالیت می‌کند. این رسانه معمولاً با انتشار مقالات، گزارش‌ها، ویدیوها و تحلیل‌ها در خصوص مسائل مختلف جامعه و کشور به ارتقاء دانش و آگاهی عمومی می‌پردازد. باشگاه خبرنگاران جوان در زمینه‌های مختلف همچون سیاست، اقتصاد، فرهنگ، هنر، ورزش و غیره اخبار و تحلیل‌های متنوعی ارائه می‌دهد. این رسانه توسط جوانانی که علاقه به روزنوشتی و فعالیت در حوزه رسانه دارند، اداره می‌شود و به عنوان یکی از منابع خبری معتبر در ایران شناخته می‌شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا