اخبار سیاسی

لایحه دولت در حوزه مسکن مکمل طرح مجلس است/ معاملات مکرر مسکن شامل مالیات می شود- اخبار مجلس و دولت ایران – اخبار سیاسی تسنیم | Tasnim | خبرگزاری تسنیم

به گزارش خبرخونه:

عبدالجلال ایری سخنگوی کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به لایحه مالیات بر معاملات مکرر مسکن، گفت: این لایحه به قید 2 فوریت به مجلس ارسال شده اما هنوز به کمیسیون عمران به عنوان کمیسیون تخصصی ارجاع نشده است.

وی افزود:بنده شخصا با این لایحه موافق هستم، چرا که در حال حاضر مسکن تبدیل به یک کالای سرمایه‌ای شده ما با یان لایحه و طرحی که مجلس تحت عنوان مالیات بر عایدی سرمایه دارد ، مسکن از حالت کالای سرمایه‌ای خارج شده و به  یک کالای مصرفی تبدیل می‌شود.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس ادامه داد:تا زمانی که ما نتوانیم بر جنبه سرمایه‌ای مسکن غالب شویم برنامه‌های دیگری از جمله ساماندهی اجاره مسکن، تولید مسکن و ساماندهی بازار مسکن موفقت نخواهیم بود.

ایری با بیان اینکه احتمالا این لایحه در راستای خارج کردن مسکن از حالت سرمایه‌ای است گفت: مجلس نیز طرحی تحت عنوان مالیات بر عایدی سرمایه دارد که بررسی آن در مجلس به اتمام رسیده و طرح جهت بررسی به شورای نگهبان ارسال شده که این لایحه مکمل طرح مجلس در حوزه مسکن است.

سخنگوی کمیسیون عمران با تاکید بر اینکه با توجه به اینکه این طرح 2 فوریتی است ، پس از اینکه این لایحه از هیئت رئیسه به کمسیون عمران ارجاع شود بلافاصله در دستور قرار می‌گیرد  گفت: با توجه به اینکه مجلس طرح مالیات بر عایدی سرمایه را به تصویب رسانده پس از ارزیابی این لایحه ممکن است برخی از مفاد لایحه که در طرح بوده را حذف و خلا‌های طرح را از طریق لایحه دولت پوشش دهیم.

انتهای‌پیام/

https://tn.ai/2894168

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا