اخبار امروز

مبادلات تجاری ایران و عراق به ۱۱ میلیارد دلار خواهد رسید
یحیی ال اسحاق، رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق گفت: کشور عراق با تصویب بودجه بیش از ۴۵۰ میلیارد دلار برای سه سال متوالی برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری گسترده‌ای برای صنعتی شدن در پیش گرفته است و این مهم ضمن ایجاد چالش‌های ورود رقبای جدید به عراق می‌تواند ظرفیت‌های تکرار نشدنی جهت تأمین محصولات و خدمات مورد نیاز عراق همچنین زمینه تولید و سرمایه‌گذاری مشترک در عراق و صادرات از عراق به اتحادیه عرب و شمال آفریقا را برای شرکت‌های تولیدی و بازرگانی ایران فراهم آورد.
او گفت: این نشست می‌تواند راهکار‌های توسعه‌ای میان دو کشور را گسترش دهد. همچنین طی  ۱۵ سال آینده عراق بهترین کشور برای سرمایه‌گذاری در منطقه به شمار خواهد رفت و این کشور به دلایل مختلف برای ما در حوزه تجارت دارای مزیت‌های  نسبی مناسب خواهد بود. عراق امسال و سال ۱۴۰۳ قصد سرمایه‌گذاری ۳۰۰ میلیارد دلاری دارد به طوری که  ۸۵ درصد نیاز زیرساخت این سرمایه‌گذاری‌ها باید از خارج وارد شود.
ال اسحاق این را هم گفت که «همچنین در دو سال آینده چیزی حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیارد دلار فرصت کار وجود دارد و ما می‌توانیم ۳۰ درصد از این فرصت را برای خود کنیم.»
رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق این افزود: بخش خصوصی می‌تواند مبادلات تجاری کشور با عراق را به ۱۰ تا ۱۱ میلیارد دلار برساند.

باشگاه خبرنگاران جوان

باشگاه خبرنگاران جوان یک رسانه دیجیتال مستقل در ایران است که در زمینه‌های مختلف خبری، فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و سیاسی فعالیت می‌کند. این رسانه معمولاً با انتشار مقالات، گزارش‌ها، ویدیوها و تحلیل‌ها در خصوص مسائل مختلف جامعه و کشور به ارتقاء دانش و آگاهی عمومی می‌پردازد. باشگاه خبرنگاران جوان در زمینه‌های مختلف همچون سیاست، اقتصاد، فرهنگ، هنر، ورزش و غیره اخبار و تحلیل‌های متنوعی ارائه می‌دهد. این رسانه توسط جوانانی که علاقه به روزنوشتی و فعالیت در حوزه رسانه دارند، اداره می‌شود و به عنوان یکی از منابع خبری معتبر در ایران شناخته می‌شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا