اخبار ورزشی

مجامع سرخابی‌ها بعد از جام حذفی برگزار می‌شود

 با اعلام پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، با وجود اینکه امروز دعوت‌نامه برگزاری مجمع باشگاه پرسپولیس به منظور «ترمیم و انتخاب اعضای هیئت مدیره» این باشگاه منتشر شده، اما بنا به اعلام معاون ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان، در توافقی که دو وزارتخانه ورزش و اقتصاد قبل از انتشار آگهی مجمع داشته‌اند، مقرر شد با توجه به در پیش بودن روز‌های پایانی لیگ برتر و همچنین مراحل نهایی جام حذفی، با تنفس لازم، برگزاری مجامع دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به بعد از رقابت‌های لیگ برتر و جام حذفی موکول شود.

پولادگر افزود: این تنفس در برگزاری مجامع به دلیل حفظ آرامش دو تیم در نظر گرفته شده است، اما بلافاصله پس از پایان فصل جاری فوتبال ایران، مجامع باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس برگزار خواهد شد.

این در حالی است که این آگهی طبق قانون یک هفته قبل از برگزاری مجمع باید منتشر می‌شد و انتشار آن به همین دلیل بوده و قرار نیست مجمع سرخابی‌ها ۳۰ اردیبهشت برگزار شود. در توافقی که در مذاکرات حمید سجادی وزیر ورزش و خاندوزی وزیر اقتصاد صورت گرفته، مجمع این دو باشگاه یکی دو روز بعد از فینال جام حذفی برگزار خواهد شد تا تصمیمات لازم در باره هیات مدیره این دو باشگاه صورت بگیرد. این درحالی است که هیات مدیره این دو باشگاه ۵ نفره هستند، اما این احتمال وجود دارد که تعداد آن به ۷ نفر هم برسد، هر چند که احتمال آن زیاد نیست.

وزارت ورزش و جوانان به عنوان متولی عالی ورزش مذاکرات خود را با وزارت اقتصاد انجام می‌دهد و طرف مذاکرات این وزارتخانه، سازمان خصوصی‌سازی نیست. به همین دلیل توافقات در سطوح عالی دو وزارتخانه صورت گرفته تا این دو باشگاه بدون تغییرات تا پایان جام حذفی به‌کار خود ادامه دهند تا مبادا در آستانه بازی‌های حساس، حاشیه‌هایی ایجاد شود.

با توافقات صورت‌گرفته و در صورتی که هیات مدیره هر دو باشگاه ۵ نفره باشد، ۳ عضو آن را وزارت ورزش و جوانان معرفی خواهد کرد و ۲ عضو هم از طرف وزارت اقتصاد در ترکیب هیات مدیره دو باشگاه قرار خواهند گرفت. اگر هیات مدیره دو باشگاه ۷ نفره شود، این ترکیب ۴ به ۳ خواهد شد به این صورت که ۴ عضو را وزارت ورزش معرفی می‌کند و ۳ عضو در اختیار وزارت اقتصاد و سازمان خصوصی‌سازی خواهد بود.

اناهتیا هنرجو

اناهیتا هستم ، عاشق اخبار ورزشی ایران در سایت خبرخونه

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا