اخبار علمی و پزشکی

محدودیت استفاده از چت جی پی تی برای کارمندان اپل

اپل به محافظه کاری درباره پروژه هایش و همچنین انتظار رازداری از کارمندانش مشهور است.
اکنون طبق گزارشی از نشریه وال استریت ژورنال شرکت فناوری مذکور نگران است با استفاده کارمندان از چت جی پی تی، داده‌های مالکیتی آن فاش شود. برای جلوگیری از این روند اپل به طور خاص استفاده از چت جی پی تی و دیگر ابزار‌های هوش مصنوعی مانند Copilot (متعلق به شرکت گیت هاب که می‌تواند به طور خودکار رمز را تکمیل کند) را محدود کرده است.
از سوی دیگر گزارش‌ها حاکی از آن است که اپل مشغول توسعه مدل‌های زبانی بزرگ مخصوص خود نیز است.
در اوایل آوریل ۲۰۲۳ میلادی نشریه «اکونومیست کره» در گزارشی نوشت ۳ کارمند یک شرکت تولیدکننده موبایل و دستگاه‌های الکترونیکی کره‌ای اطلاعات محرمانه را با چت جی پی تی به اشتراک گذاشته اند. ظاهرا یکی از کارمندان از چت بات خواسته بود مخزن کد منبع را برای وجود اشتباهات جستجو کند و کارمند دیگر خواستار بهبود کد‌ها شده بود. کارمند سوم نیز یک جلسه ضبط شده را در چت بات آپلود کرده و از آن خواسته بود صورت جلسه را بنویسد.
هنوز مشخص نیست اپل چگونه استفاده از ابزار‌های هوش مصنوعی مولد را محدود یا به طور کامل ممنوع می‌کند.
برای یک شرکت مرموز مانند اپل محدودیت استفاده از هوش مصنوعی تعجب برانگیز به نظر نمی‌رسد. از سوی دیگر اوپن آ آی سری تنظیمات کنترل حریم خصوصی جدیدی در آوریل ارائه کرده که به کاربران امکان می‌دهد تاریخچه چت خود را کنترل کنند تا محاورات آن‌ها برای آموزش استفاده نشود.
در حال حاضر اطلاعات اندکی درباره پروژه‌های مدل‌های زبانی بزرگ وجود دارد.
منبع: انگجت

خبر فارسی

باشگاه خبرگزاری جوان هستم با خبر های علمی و پزشکی در خدمت شما...

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا