اخبار سیاسی

محرمانه ماندن پرونده دانشجویان در کمیسیون موارد خاص ضروری است- اخبار سیاست ایران – اخبار سیاسی تسنیم | Tasnim | خبرگزاری تسنیم

به گزارش خبرخونه:

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم به نقل از سازمان امور دانشجویان، کارگاه آموزشی کارشناسان کمیسیون بررسی موارد خاص دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی استان‌های گلستان و سمنان، با حضور ارژنگ، معاون امور دانشجویان داخل سازمان امور دانشجویان، دانشور، مدیرکل امور دانشجویان داخل سازمان امور دانشجویان و شتایی، رئیس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان، ششم اردیبهشت ماه در سالن اندیشه دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان برگزار شد.

معاون امور دانشجویان داخل سازمان امور دانشجویان کشور در این نشست به ارائه فلسفه چگونگی ایجاد کمیسیون موارد خاص در دانشگاه‌ها با توجه به وجود شوراهای مختلف در دانشگاه‌ها از جمله شورای آموزشی، فرهنگی و … پرداخت.

ارژنگ با بیان اینکه در دانشگاه‌ها برخلاف سایر ادارات تمام امور بر اساس مشورت و به صورت شورایی اداره می‌شود گفت: هدف از تشکیل کمیسیون بررسی موارد خاص دانشجویان در دانشگاه‌ها ورود به مسائلی بود که سایر شوراها صلاحیت ورود به آن را نداشتند.

وی بر استقرار دبیرخانه کمیسیون موارد خاص دانشجویان در حوزه معاونت دانشجویی دانشگاه‌ها با هدف رعایت تعدد مرجعیت بدوی و تجدیدنظر به عنوان یک اصل حقوقی تاکید کرد.

ارژنگ با اشاره به اینکه نگاه کمیسیون بررسی موارد خاص دانشجویان نگاهی در جهت رفع مشکلات آنان است محرمانه ماندن پرونده دانشجویان در این کمیسیون را ضروری دانست.

سپس رئیس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان در این نشست گفت: مجموعه‌های آموزش عالی مجموعه‌هایی پیشرو در کشور هستند که با هدف تربیت نیروی انسانی ماهر برای توسعه کشور به فعالیت می‌پردازند.

شتایی با بیان اینکه همه ما در دانشگاه‌ها از ابعاد علمی، معرفتی و ارزشی و پایبندی به قوانین در ساختار داخلی وزارت علوم و ساختارهای حاکمیتی، وظیفه سنگینی به دوش داریم گفت: کمیسیون موارد خاص نقشی ارزشمند و کلیدی در حل مشکلات دانشجویان دارد و می‌تواند در تعیین سرنوشت آنان نقش بسزایی ایفا نماید.

گفتنی است؛ این کارگاه آموزشی در دو روز برگزار و تا هفتم اردیبهشت ماه با حضور کارشناسان مربوطه ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام/

https://tn.ai/2886789

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا