اخبار سیاسی

مخبر: باید بسترهای لازم برای فعال شدن بخش خصوصی ایران و ویتنام مهیا شود- اخبار مجلس و دولت ایران – اخبار سیاسی تسنیم | Tasnim | خبرگزاری تسنیم

به گزارش خبرخونه:

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، محمد مخبر معاون اول رئیس‌جمهور در دیدار «تو لام» وزیر امنیت عمومی ویتنام، ضمن قدردانی از مواضع و حمایت‌های این کشور از جمهوری اسلامی ایران در مجامع بین المللی، به سالگرد روابط 50 ساله دو کشور اشاره و اظهار امیدواری کرد سفر وزیر امنیت عمومی ویتنام به ایران، نتایج ملموس و مفیدی برای دو کشور به همراه داشته باشد.

وی هم‌چنین با اشاره به زمینه‌های متعدد همکاری میان ایران و ویتنام، اظهار داشت: تهران و هانوی می‌توانند با ارتقاء سطح همکاری‌های فیمابین، ضمن جبران کاهش مبادلات تجاری ناشی از شیوع کرونا، جهش مناسبی در مناسبات اقتصادی و حجم مبادلات تجاری خود ایجاد کنند.

معاون اول رئیس‌جمهور روابط ایران و ویتنام را صمیمانه و نزدیک توصیف کرد و با تاکید بر ضرورت توسعه همکاری‌های اقتصادی فیمابین گفت: گسترش مناسبات تجاری میان دو کشور می‌تواند به تعمیق و پایداری مستمر روابط سیاسی تهران – هانوی منجر شود.

مخبر بر اهمیت توسعه همکاری‌های بانکی به‌عنوان عاملی مهم در تقویت مناسبات تجاری میان دو کشور تاکید کرد و افزود: توسعه همکاری‌های بانکی و همچنین استفاده از پول ملی دو کشور در مراودات تجاری می‌تواند زمینه تسهیل همکاری‌های اقتصادی فیمابین را فراهم کند.

وی با تاکید بر اینکه باید بسترهای لازم برای فعال شدن بخش خصوصی دو کشور مهیا شود، خاطرنشان کرد: تسهیل صدور روادید و برقراری پرواز مستقیم میان دو کشور از ضرورت‌ها و پیش‌نیازهای مهم برای توسعه مناسبات تجاری و اقتصادی فیمابین است.

وزیر امنیت عمومی ویتنام نیز در این دیدار ضمن گرامیداشت پنجاهمین سالگرد روابط فی مابین گفت: دو کشور طی این سال‌ها روابط و همکاری‌های خوبی داشته‌اند و هانوی به‌دنبال تعمیق و گسترش روابط با تهران است.

«تو لام» ضمن تشکر از مواضع و نقش سازنده کشورمان در برقراری صلح و امنیت در خاورمیانه و در سطح منطقه، از حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران برای عضویت غیردائم ویتنام در شورای امنیت سازمان ملل و کمیسیون حقوق بشر قدردانی کرد.

وی با تاکید بر استمرار و تقویت روزافزون روابط دو کشور در تمامی زمینه‌ها و حمایت از یکدیگر در محافل بین المللی، تصریح کرد: ویتنام در موضوعات مرتبط از جمهوری اسلامی ایران حمایت می‌کند و به‌دنبال ارتقاء سطح همکاری‌های اقتصادی و افزایش حجم مبادلات تجاری با ایران است.

وزیر امنیت عمومی ویتنام همچنین با اشاره به دیدارها و مذاکرات خود در تهران اظهار امیدواری کرد توافقات صورت گرفته در این سفر با نتایج و دستاوردهای خوبی برای دو کشور همراه باشد.

انتهای پیام/

https://tn.ai/2899772

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا