اخبار سیاسی

مخبر: روابط اقتصادی ایران و عمان متناسب با مناسبات سیاسی نیست- اخبار مجلس و دولت ایران – اخبار سیاسی تسنیم | Tasnim | خبرگزاری تسنیم

به گزارش خبرخونه:

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور، عصر یکشنبه در دیدار «قیس بن محمد الیوسف» وزیر صنعت، تجارت و توسعه سرمایه گذاری عمان، گفت: تهران برای ایجاد تحول در مناسبات تجاری خود با مسقط و ارتقای سطح همکاری‌های اقتصادی فیمابین آمادگی کامل دارد.

معاون اول رییس جمهور با اشاره به زمینه های متعدد همکاری دو کشور نظیر انرژی، صنعت، دارو و تجهیزات پزشکی، خاطرنشان کرد: ایران به پیشرفت‌های زیادی در حوزه های مختلف صنعتی دست پیدا کرده و آمادگی داریم همکاری‌های خود را در تمامی این زمینه با عمان ارتقاء دهیم.

وزیر صنعت، تجارت و توسعه سرمایه گذاری عمان نیز در این دیدار از عزم و اراده جدی کشورش برای تقویت روابط با ایران خبر داد و گفت: در این سفر از پیشرفت‌ها و دستاوردهای صنعتی ایران شگفت زده شده‌ایم.

وی خواستار انعقاد موافقتنامه تجارت ترجیحی میان دو کشور شد و افزود: امیدوارم با سفر پادشاه عمان به ایران که در آینده نزدیک اتفاق خواهد افتاد، فصل جدیدی از روابط و مناسبات تجاری میان دو کشور گشوده شود.

انتهای پیام/

https://tn.ai/2891153

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا