اخبار سیاسی

مخبر: سند تحول چراغ راه برون رفت از چالش های نظام آموزشی کشور است- اخبار مجلس و دولت ایران – اخبار سیاسی تسنیم | Tasnim | خبرگزاری تسنیم

به گزارش خبرخونه:

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، محمد مخبر معاون اول رئیس‌جمهور در جلسه امروز هیئت دولت که صبح امروز (چهارشنبه) به ریاست وی برگزار شد، بیان کرد: در اجرای سند ملی تحول بنیادین آموزش و پرورش تاکنون اقدام مناسب و درخور انجام نشده که ضرورت دارد با توجه به اهمیت این مهم اقدامات و امکانات اجرایی شدن این سند تعلیم و تربیت طی یک برنامه یکساله و نقشه راه زمان‌بندی‌شده اجرایی شود.

وی تاکید کرد: اجرای سند ملی تحول بنیادین آموزش و پرورش که برای بهبود و اصلاح نظام آموزشی کشور تهیه و تدوین شده، چراغ راه برون‌رفت از چالش‌های نظام آموزشی کشور و تربیت نسلی متخصص و با مهارت درآینده کشور و رفع دغدغه‌های مقام معظم رهبری خواهد بود. ضمن اینکه تدابیر ایشان در دیدار اخیر معلمان نیز باید احصاء و با تعیین زمان‌بندی برای اجرای آنها برنامه‌ریزی صورت گیرد.

معاون اول رئیس‌جمهور همچنین درخصوص تصمیم وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در زمینه برخی بناها و اماکن تاریخی خاطر نشان کرد: به بخش بزرگی از این ساختمان‌های تاریخی توجه مناسب نمی‌شود که با تصمیمات این وزارتخانه و مطابق موازین قانونی، اقدامات لازم برای بازسازی، نگهداری و حفظ مالکیت این اماکن تاریخی که بخشی از هویت ایرانی ـ اسلامی مردم ما هستند، انجام می‌شود.

مخبر در این جلسه اهمیت برگزاری نمایشگاه بین المللی کتاب تهران بعنوان یکی از بزرگترین رویدادهای فرهنگی کشور را خاطر نشان ساخت و افزود: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همانند سال گذشته برنامه‌ریزی مناسب برای برگزاری مطلوب، با نشاط و با حضور تمام ناشران بزرگ کشور انجام داده که باید تمامی دستگاه‌های ذیربط همکاری و هماهنگی‌های لازم را با این وزارتخانه در راستای خدمت‌رسانی به مردم و قشر فرهنگی کشور داشته باشند.

وی همچنین با بیان اینکه امام خمینی (ره) پرچمدار و پایه‌گذار نهضتی بزرگ در جهان بودند که راه را برای تمام آزادی‌خواهان باز کرد، بر همکاری همه‌جانبه تمامی دستگاه‌ها برای اجرای باشکوه مراسم سالگرد ارتحال بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی تاکید کرد.

انتهای پیام/

https://tn.ai/2889134

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا