اخبار امروز

مسدود شدن ۲۲ چاه غیر مجاز در مشگین شهرارسلان فرجی، مدیر امور منابع آب مشگین‌شهر گفت: در ۲ ماه اخیر به همت گروه‌های گشت و نظارت امور آب ۲۲ حلقه چاه غیرمجاز در این شهرستان پر و مسدود شد و با مسدود شدن این چاه‌ها ۵۰۰ میلیون متر مکعب آب در مصرف آب‌های زیرزمینی این شهرستان صرفه‌جویی شد.
وی با بیان اینکه مسدود کردن این تعداد از چاه‌ها با دستور مقامات قضایی انجام شده است، اظهار کرد: همکاری و همراهی مقامات قضایی و انتظامی شهرستان مشگین‌شهر در شناسایی و مسدودن کردن چاه‌های غیر مجاز قابل تحسین است.
فرجی اظهار کرد: روند انسداد چاه‌های غیر مجاز در شهرستان مشگین شهر ادامه داشته و نیرو‌های گشت و نظارت آب منطقه‌ای در تمام نقاط این شهرستان برای شناسایی و رصد چاه‌های غیر مجاز حضور دارند.
وی مصرف بهینه آب در شهرستان مشگین‌شهر را ضروری دانست و گفت: در صورتی که وضعیت شبکه توزیع آب در مشگین‌شهر تغییر نکند، مشکل آب این شهرستان برطرف نمی‌شود.
مدیر امور منابع آب مشگین‌شهر اضافه کرد: مصرف سرانه آب در مشگین‌شهر ۲۱۷ لیتر در ثانیه است که با در نظر گرفتن هدررفت شبکه، باید حداکثر نیاز مصرف سرانه ۲۳۰ لیتر در ثانیه باشد و این در حالی است که به‌طور متوسط بیش از ۴۲۰ لیتر در ثانیه آب از رودخانه خیاوچایی وارد تصفیه‌خانه می‌شود.
فرجی ادامه داد: هم‌اکنون آب کشاورزی و صنعت شهرستان هم از تصفیه‌خانه آب مشگین‌شهر تامین می‌شود و تمامی اضافه برداشت‌ها، کارگاه‌های صنعتی، ماسه شویی‌ها و کارگاه‌های بلوک زنی از آب تصفیه شده استفاده می‌کنند که همین امر سبب تشدید تنش آبی در مشگین‌شهر شده است.

باشگاه خبرنگاران جوان

باشگاه خبرنگاران جوان یک رسانه دیجیتال مستقل در ایران است که در زمینه‌های مختلف خبری، فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و سیاسی فعالیت می‌کند. این رسانه معمولاً با انتشار مقالات، گزارش‌ها، ویدیوها و تحلیل‌ها در خصوص مسائل مختلف جامعه و کشور به ارتقاء دانش و آگاهی عمومی می‌پردازد. باشگاه خبرنگاران جوان در زمینه‌های مختلف همچون سیاست، اقتصاد، فرهنگ، هنر، ورزش و غیره اخبار و تحلیل‌های متنوعی ارائه می‌دهد. این رسانه توسط جوانانی که علاقه به روزنوشتی و فعالیت در حوزه رسانه دارند، اداره می‌شود و به عنوان یکی از منابع خبری معتبر در ایران شناخته می‌شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا