اخبار امروز

ناکامی حفاران غیرمجاز آثار تاریخی در دهگلان سرهنگ محمدرضا زارعی گفت: برابر گزارش واصله به پاسگاه انتظامی بلدسی و اداره میراث‌فرهنگی دهگلان مبنی بر حفاری غیرمجاز در روستای قاضی جوب از توابع این شهرستان، بررسی‌ها و تحقیقات در دستور کار قرار گرفت.
فرمانده یگان‌حفاظت اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان اظهار کرد: بر این اساس نیرو‌های پاسگاه انتظامی و مسئول میراث‌فرهنگی دهگلان در محل جرم حضور یافته و از نزدیک در جریان حفاری انجام شده قرار گرفتند.
او با بیان اینکه در این خصوص ٤ نفر حفار غیرمجاز با هویت بومی همراه با یک دستگاه خودرو نیسان و ادوات حفاری شناسایی و دستگیر شدند، افزود: پرونده قضایی عوامل دستگیر شده تشکیل و این موضوع از طریق مراجع قانونی در حال پیگیری است.
سرهنگ زارعی با بیان اینکه در برخورد قاطع و قانونی با حفاران غیرمجاز هیچ‌گونه تعارف و چشم‌پوشی نداریم و نخواهیم داشت، یادآور شد: از مردم به‌ویژه دوست‌داران میراث‌فرهنگی استان انتظار داریم با احساس مسئولیت همگانی در راستای مقابله با متخلفان و سوداگران میراث‌فرهنگی، ما را در حفاظت از این سرمایه ملی یاری کنند.

باشگاه خبرنگاران جوان

باشگاه خبرنگاران جوان یک رسانه دیجیتال مستقل در ایران است که در زمینه‌های مختلف خبری، فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و سیاسی فعالیت می‌کند. این رسانه معمولاً با انتشار مقالات، گزارش‌ها، ویدیوها و تحلیل‌ها در خصوص مسائل مختلف جامعه و کشور به ارتقاء دانش و آگاهی عمومی می‌پردازد. باشگاه خبرنگاران جوان در زمینه‌های مختلف همچون سیاست، اقتصاد، فرهنگ، هنر، ورزش و غیره اخبار و تحلیل‌های متنوعی ارائه می‌دهد. این رسانه توسط جوانانی که علاقه به روزنوشتی و فعالیت در حوزه رسانه دارند، اداره می‌شود و به عنوان یکی از منابع خبری معتبر در ایران شناخته می‌شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا