اخبار سیاسی

نقی زاده خبر داد: شیوه نامه تحول در برنامه های درسی به زودی ابلاغ می شود- اخبار سیاست ایران – اخبار سیاسی تسنیم | Tasnim | خبرگزاری تسنیم

به گزارش خبرخونه:

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم، رضا نقی زاده مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی آموزش عالی وزارت علوم ضمن تاکید بر اهمیت تطبیق برنامه‌های درسی با نیاز‌های مهارتی و آمایشی به تشریح برنامه‌های معاونت آموزشی وزارت علوم در این حوزه پرداخت و گفت: دفتر برنامه‌ریزی آموزش عالی در قالب برنامه‌ای تحولی فرآیند اصلاح محتوای درسی 1500 رشته تحصیلی را با محوریت افزایش کیفیت آموزشی، مهارت افزایی و توجه به نیاز‌ها و آمایش آغاز کرده است.

وی تاکید کرد: در جلسات 954 و 959 شورای عالی برنامه‌ریزی آموزشی مصوبات مورد نیاز برای اجرای این برنامه تحولی اخذ شده است و در همین راستا به زودی شیوه نامه یکپارچه تحول در برنامه‌های درسی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی جهت رفع نیاز‌های کشور با رویکرد آمایشی و ارتقای توان مهارت‌افزایی دانشجویان به همراه دستورالعمل بازنگری 1500 برنامه درسی ابلاغ خواهد شد.

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی آموزش عالی وزارت علوم خاطرنشان کرد: هر برنامه درسی به عنوان یک پروژه در سطح ملی در نظر گرفته شده است و یک دانشگاه محوری متولی آن خواهد بود و چند دانشگاه دیگر از میان سایر دانشگاه‌ها همچون دانشگاه‌های کوچک‌تر، دانشگاه‌های غیردولتی، دانشگاه‌های مهارتی و در مواردی ذی‌نفعان جامعه و صنعت در تدوین آن مشارکت خواهند کرد.

نقی زاده افزود: در حال حاضر پیش‌بینی می‌شود بیش از 7000 عضو هیئت علمی در تدوین و بازنگری این 1500 برنامه درسی در 2 سال آینده با وزارت علوم همکاری کنند.

وی با توجه به قرارگیری در دهه سرآمدی آموزشی تاکید کرد: امسال سعی شد دهه سرآمدی آموزشی به شکلی متفاوت و با گستردگی بالا در سطح دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور اجرایی شود. شعار این دهه در سال‌جاری “سرآمدی آموزشی، نیازمحوری و دانشگاه تمدن آفرین” است و نمایانگر نگاه جامع وزارت علوم به آموزش به عنوان ابزاری برای رفع نیاز‌های حال و آینده می‌باشد.

نقی‌زاده خاطرنشان کرد: فعالیت اصلی و محوری دانشگاه آموزش سرآمد است و امید داریم حرکتی که امسال آغاز شده است به عنوان نقطه عطفی در کیفی سازی فعالیت‌های آموزشی مدنظر قرار گیرد.

وی همچنین پیرامون بخشنامه حمایت از دانشجویان باردار یا مادر تاکید کرد: بخشنامه اخیر در خصوص حمایت از دانشجویان باردار و مادر که توسط معاونت آموزشی به دانشگاه‌ها ارسال شد در واقع ارسال مجدد مواد مندرج در قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت مصوب سال 1400 مجلس شورای اسلامی بود.

وی در ادامه تصریح کرد: هدف از بخشنامه فوق تاکید بر اجرای مصوبات مجلس شورای اسلامی توسط دانشگاه‌ها جهت حمایت از دانشجویان مادر و باردار مشمول شرایط می‌باشد.

مدیرکل برنامه‌ریزی آموزش عالی وزارت عتف تاکید کرد: در این بخشنامه در راستای اجرای بند “ت ” ماده 26 قانون مذکور، بر اساس مصوبه کمیسیون مقررات شورای عالی برنامه‌ریزی آموزشی به دانشگاه‌ها تاکید شده است ﺑﺮای ﻣﺎدران ﺑﺎردار ﯾﺎ دارای ﻓﺮزﻧﺪ زﯾﺮ سه ﺳﺎل، مساعدت‌های لازم در مورد مقررات رعایت ﺳـﻘﻒ ﻏﯿﺒﺖ ﻣ ﺎز 16/3 (3 جلسه غیبت از 16 جلسه کلاس) صورت پذیرد و شرایط مندرج در قانون برای دروس نظری فراهم شود.

انتهای پیام/

https://tn.ai/2890958

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا