اخبار علمی و پزشکی

هدف‌گذاری پوشش فیبر نوری ۸ تا ۱۰ میلیون خانوار تا پایان ۱۴۰۲/ اتصال تمام مراکز آموزشی به شبکه پرسرعت فیبر نوری

زارع پور گفت: تمام استعلامات کاغذی باید حذف شود و پنجرملی خدمات به طور کامل انجام می شود. الان ۱۵میلیون نفر احراز هویت شده اند. 
وزیر ارتباطات گفت: پوشش فیبر نوری برای سه میلیون خانوار انجام و هدف‌گذاری ۸ تا ۱۰ میلیون پوشش تا پایان ۱۴۰۲ صورت گرفته است.تا کنون هشت اپراتور  به پروژه فیبرنوری پیوسته اند.
  گام بلند بومی سازی تجهیزات مخابراتی انجام و  ظرفیت شبکه  افزایش ۷.۶ ترابیتی با استفاده از توان داخلی داشته است؛ پیش بینی شده   تا پایان ۱۴۰۲ ظرفیت شبکه مادر مخابراتی کشور دو برابر خواهد شد.
او ادامه داد: بیش از ۴ هزار روستای جدید که عموما در مناطق صعب العبور هستند، از ابتدای دولت به اینترنت پرسرعت متصل شده اند و وزارت ارتباطات مجبور شده برای اتصال روستا‌های جدید به اینترنت و سرعت بیش از ۳ هزار کیلومتر فیبرنوری بکشد.امسال دولت حسن اتمام اتصال روستا‌های بالای بیش خانوار به اینترنت پرسرعت را خواهد گرفت.
او گفت: پروژه پنجره ملی خدمات دولت هوشمند به عنوان یک پروژه منحصربفرد در کلاس جهانی رونمایی شده و تا کنون ۹۷ درصد از دستگاه‌های اجرایی با بیش از ۳۰۰۰ خدمت به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند متصل شده اند.
 

خبر فارسی

باشگاه خبرگزاری جوان هستم با خبر های علمی و پزشکی در خدمت شما...

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا