اخبار امروز

هماهنگی بین‌دستگاهی مهم‌ترین نیازمندی زیست‌بوم ملی اشتغال است
محمود کریمی‌بیرانوند گفت: مهم‌ترین مسئله زیست‌بوم ملی اشتغال، هماهنگی ملی بین‌دستگاهی بوده و در این راستا تمرکز باید بر تولید باشد چرا که اگر بتوانیم مسئله تولید را حل کنیم اشتغال پایدار و با درآمد مناسب ایجاد می‌شود.
وی با تأکید بر اهمیت نقش خانواده در تحقق اقتصاد مقاومتی افزود: ایجاد اقتصاد اسلامی در کشور یکی از ارکان تمدن‌سازی است و این موضوع از خانواده و در قلب خانواده از زنان و مادران شروع می‌شود.
کریمی‌بیرانوند اظهار کرد: پایگاه‌های مردمی اشتغال‌آفرین، تعاملی‌ترین شکل ایجاد اشتغال با استفاده از ظرفیت مردمی هستند.
علی سعیدی دبیر سومین رویداد ملی هجرت نیز در این نشست عنوان کرد: نخستین رویداد هجرت سال گذشته تحت عنوان «هجرت اشتغال‌آفرینی» ویژه برادران برگزار شد و تلاش کردیم ضمن نقد رویکردهای سرمایه‌داری بتوانیم الگوی بومی برای اشتغال‌آفرینی در واحدهای کوچک‌مقیاس مردمی ارائه دهیم.
دبیر سومین رویداد ملی هجرت افزود: دومین رویداد نیز اسفندماه سال گذشته با محوریت مبلغین حوزه‌های علمیه با شرکت بیش از ۲ هزار مبلغ با عنوان‌ «روایت فتح اقتصاد ایران» برگزار شد و تلاش شد بیان متفاوتی از اقتصاد کشور با تکیه بر حضور اساتید متخصص در حوزه اقتصاد اسلامی و مقاومتی ارائه شود.
وی با اشاره به اینکه سومین رویداد هجرت ویژه بانوان برگزار می‌شود، عنوان کرد: طی جلسات متعدد با حضور کارشناسان مسائل زنان و حوزه اقتصاد، و ضمن بررسی و نقد الگوهایی که امروزه در دنیا در رابطه با نقش‌آفرینی زنان در حوزه اقتصاد، اشتغال و کارآفرینی وجود دارد؛ تلاش شد که مبتنی بر الگوهای اقتصاد بومی و فرهنگی خودمان، به یک نگاه متفاوت به مسئله نقش‌آفرینی در حوزه اقتصاد برسیم.
 
او در انتها گفت: توانمندسازی حلقه‌های میانی بانوان توانمند و اثرگذار کشور، طراحی مسیری برای نقش‌آفرینی مؤثر بانوان نخبه کشور در حوزه اقتصاد و اشتغال و به تعبیر دیگر خلق ارزش از طریق کار و تولید از مهم‌ترین اهداف برگزاری این رویداد بود.

باشگاه خبرنگاران جوان

باشگاه خبرنگاران جوان یک رسانه دیجیتال مستقل در ایران است که در زمینه‌های مختلف خبری، فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و سیاسی فعالیت می‌کند. این رسانه معمولاً با انتشار مقالات، گزارش‌ها، ویدیوها و تحلیل‌ها در خصوص مسائل مختلف جامعه و کشور به ارتقاء دانش و آگاهی عمومی می‌پردازد. باشگاه خبرنگاران جوان در زمینه‌های مختلف همچون سیاست، اقتصاد، فرهنگ، هنر، ورزش و غیره اخبار و تحلیل‌های متنوعی ارائه می‌دهد. این رسانه توسط جوانانی که علاقه به روزنوشتی و فعالیت در حوزه رسانه دارند، اداره می‌شود و به عنوان یکی از منابع خبری معتبر در ایران شناخته می‌شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا