اخبار سیاسی

همکاری دانشگاه صنعتی شریف با 4 دانشگاه برتر روسیه- اخبار سیاسی تسنیم | Tasnim | خبرگزاری تسنیم

به گزارش خبرخونه:

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم به نقل از دانشگاه صنعتی شریف، در حاشیه ششمین اجلاس روسای دانشگاه‌های برتر ایران و روسیه، چهار توافق نامه بین دانشگاه‌های دولتی تومسک، دانشگاه کازان، دانشگاه سچنو و دانشگاه الکتروتکنیکال سن پترزبورگ و دانشگاه شریف منعقد شد.

 

در این اجلاس که هر ساله در راستای گسترش همکاری‌های بین‌المللی در حوزه‌های علمی، پژوهشی و دانشگاهی برگزار می‌شود، دکتر رسول جلیلی رئیس دانشگاه شریف، دکتر مسیحی مدیر همکاری های بین الملل و دکتر وثوقی نماینده روابط بین الملل در ارتباط با روسیه، حضور داشتند.

رئیس دانشگاه لومونوسف مسکو با اشاره به تاریخچه همکاری‌های علمی در 20 سال گذشته گفت: همکاری های تهران- مسکو هم اینک به سطح استراتژیک ارتقا یافته است و دو کشور به دنبال گسترش مناسبات در همه حوزه‌های کلیدی هستند.

برگزاری نشست تبادل نظر درباره همکاری‌های بین دانشگاهی میان دانشگاه‌های برتر ایران و روسیه در زمینه تبادل دانشجو و برگزاری دوره‌های مشترک و برنامه‌ها و تحقیقات مشترک از دیگر مباحث مورد بررسی این اجلاس بود.

رؤسای دانشگاه‌ها شب قبل، میهمان سفیر جمهوری اسلامی در سفارت ایران در مسکو بوده و در خصوص توسعه روابط علمی و فناوری مذاکراتی را انجام دادند.

انتهای پیام/

https://tn.ai/2887141

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا