اخبار بین الملل

واکنش جنبش حماس به شهادت دو مبارز فلسطینی

به گزارش خبرگزاری مهر خبرخونه به نقل از وبگاه شهاب‌نیوز، «عبداللطیف القانوع» سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس امروز شنبه در واکنش به شهادت دو مبارز فلسطینی در طولکرم، تاکید کرد: جنایت رژیم صهیونیستی در ترور قهرمانان مقاومت در طولکرم، تنها عزم ملت فلسطین را برای حرکت در مسیر مقاومت، پاسخگویی به جنایات آن و انتقام‌جویی از خون شهدا افزایش خواهد داد.
وی تاکید کرد: مقاومت فلسطین در کرانه باختری و تشکیلات نظامی آن از دوران شکست و یا ریشه‌کن شدن را پشت سر گذاشته است و اشغالگران تاوان تمام جنایات خود علیه ملت فلسطین و قهرمانان مقاومت را پرداخت خواهند کرد.
گفتنی است رادیو صوت فلسطین صبح امروز از شهادت دو مبارز فلسطینی در حمله نظامیان اشغالگر صهیونیست به اردوگاه نور شمس در مرکز شهر طولکرم خبر داد. ساعاتی پیش در پی حمله نظامیان صهیونیست به اردوگاه نور شمس درگیری مسلحانه شدیدی بین آن‌ها و مبارزان مقاومت به وقوع پیوست.
منابع فلسطینی اعلام کردند که در درگیری‌های مسلحانه در اردوگاه نور شمس در طولکرم، یک نظامی صهیونیست نیز از ناحیه پا، زخمی شده است. این منابع اعلام کردند که نظامیان اشغالگر پس از ترور دو مبارز مقاومت از اردوگاه نور شمس در طولکرم عقب‌نشینی کردند.
گردان‌های شهدای الاقصی نیز با صدور بیانیه‌ای، شهادت حمزه خریوش (۲۲ ساله) و سامر صلاح الشافعی (۲۲ ساله) دو مبارز فلسطینی در درگیری مسلحانه با نظامیان صهیونیست در اردوگاه نور شمس را تسلیت گفت و اعلام کرد که این دو مبارز فلسطینی عاملان تیراندازی به سمت شهرک صهیونیستی افنی حیفتس بودند.
مبارزان مقاومت بامداد امروز شهرک صهیونیست‌نشین افنی حیفتس در روستای شوفه واقع در جنوب شرق طولکرم را به گلوله بسته بودند. در پی شهادت این دو مبارز فلسطینی در اردوگاه نور شمس در طولکرم، در این شهر اعتصاب عمومی اعلام شد.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/5772258/%D9%88%D8%A7%DA%A9%D9%86%D8%B4-%D8%AC%D9%86%D8%A8%D8%B4-%D8%AD%D9%85%D8%A7%D8%B3-%D8%A8%D9%87-%D8%B4%D9%87%D8%A7%D8%AF%D8%AA-%D8%AF%D9%88-%D9%85%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D8%B2-%D9%81%D9%84%D8%B3%D8%B7%DB%8C%D9%86%DB%8C

مهر نیوز

خبرگزاری مهر هستم ، یکی از خبرگزاری های خبرخونه هستم...

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا