اخبار سیاسی

واکنش ها به تحریم بسیج دانشجویی/ افتخاری که تا ابد بر سینه دانشجویان بسیجی می ماند- اخبار سیاسی تسنیم | Tasnim | خبرگزاری تسنیم

به گزارش خبرخونه:

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم، پس از اعلام خبر تحریم بسیج دانشجویی از سوی اتحادیه اروپا اشخاص و گروههای مختلف سیاسی نسبت به این موضوع واکنش نشان دادند.

علی شمسی‌پور، سخنگوی وزارت علوم در پیامی در این خصوص نوشت: هرچند نفس تحریم یک تشکل دانشجویی به‌اندازه کافی مضحک است؛ اما در هر صورت، این افتخار ابدی بر سینه بسیج دانشجویی خواهد ماند که لحظه‌ای از آرمان‌های انقلاب اسلامی منحرف نشد و کوتاه نیامد.

ستایشی، سخنگوی قوه قضائیه در سخنانی در این خصوص اظهار داشت: بسیج دانشجویی در جمهوری اسلامی ایران، نماد علمی و عملی مقاومت و جهاد علمی در سنگرهای مختلف تاریخ پرافتخار ایران است، این موضوع که دایره زشت و ننگین تحریم‌ها را به  جامعه دانشجویی تسرّی بدهیم و بکشانیم، نشان از عجز و ناتوانی زایدالوصف در مقابله با رشد و پیشرفت علمی کشور است.

قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی نیز در واکنش به این اقدام در صحن مجلس اعلام کرد: تحریم بسیج دانشجویی کشور از سوی اتحادیه‌ اروپا برآمده از کینه‌ استعمارگران از این نهاد ریشه‌دار است؛ بسیج دانشجویی شجاعانه در حساس‌ترین لحظات از آرمان‌های انقلاب اسلامی دفاع کرده است و با برپایی هزاران اردوی جهادی در سراسر کشور همواره در خدمت محرومان بوده است.

سپهر خلجی، رئیس شورای اطلاع‌رسانی دولت در این رابطه در تماس با مسئول تبیین مواضع بسیج دانشجویی تحریم علیه تعدادی دانشجو را باعث رسوایی مدعیان غربی و همچنین مدال افتخاری برای دانشجویان بسیجی دانست و گفت: این اقدام اروپا تصویر روشنی از رویکرد واقعی غرب در مواجهه با دانشجو و دانشگاه است.

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی کشور که یکی از ارکان مهم این سازمان است نیز در بیانیه‌ای در این خصوص ابراز داشت: “علت حقیقی تحریم بسیج دانشجویی توسط دشمنان تاریخی مردم ایران، خشم و کینه ناشی از خدمات بسیج دانشجویی به انقلاب و نظام اسلامی و محرومان بوده که جای بسی خوشحالی است.

خدماتی همچون تبیین و تشریح سیاست‌های خصمانه دشمنان مردم ایران و سابقه تعامل آن‌ها با ایران در سه قرن گذشته، اجرای هزاران اردوی جهادی در نقاط محروم کشور، نقش‌آفرینی میدانی در دوران کرونا، تأسیس و توسعه ده‌ها شرکت دانش‌بنیان برای تأمین نیاز‌های مردم ایران، حفاظت از استقلال فرهنگی ایرانیان و ارزش‌های تمدنی و هزاره ایران‌زمین در برابر هجمه بی‌سابقه ادراکی علیه کشور و ده‌ها موضوع دیگر که بسیج دانشجویی در دهه‌های گذشته و خصوصاً یک دهه اخیر در انجام وظایف ذاتی خود در پاسداری از آرمان‌های عدالتخواهانه و آزادی‌خواهانه نظام اسلامی انجام داده است.

این تحریم سند افتخاری برای دانشجویان بسیجی ایران و سبب انگیزه‌ای مضاعف برای مجاهدت بیشتر آنان برای ارزش‌های انقلاب اسلامی است.”

به گزارش تسنیم، شورای وزیران امور خارجه اتحادیه اروپا یک خرداد 1402 در ادامه مواضع خصمانه و مداخله‌جویانه در امور داخلی ایران، بسیج دانشجویی و برخی بخش‌ها و نهادهای انقلاب اسلامی را به‌بهانه مسائل حقوق بشری تحریم کرد.

انتهای پیام/+

https://tn.ai/2900851

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا