اخبار بین الملل

وحشت تل‌آویو از رشد مقاومت در اردوگاه «بلاطه»

خبرگزاری مهر خبرخونه، گروه بین‌الملل: حمله وحشیانه صدها نظامی صهیونیست به اردوگاه بلاطه و به شهادت رساندن سه جوان فلسطینی از وحشت سران این رژیم نسبت به قدرت گرفتن گروه‌های مقاومت در این اردوگاه حکایت دارد. از سوی دیگر برگزاری مانور نظامی حزب الله لبنان آن هم بعد از برگزاری نشست سران عرب با حضور بشار اسد، بیانگر تقویت محور مقاومت در جنبه‌های مختلف سیاسی و نظامی است.

روزنامه القدس العربی با اشاره به شهادت سه جوان فلسطینی در حمله اشغالگران به اردوگاه بلاطه نوشت: در جریان این حمله دست کم ۴۰۰ نظامی صهیونیست شرکت داشتند. سه تن از نیروهای گردان‌های شهدای الاقصی وابسته به جنبش فتح در این حمله به شهادت رسیدند. بر اساس گزارش‌های منتشر شده نظامیان صهیونیست در این حمله از موشک‌هایی برای تخریب منازل فلسطینی‌ها نیز استفاده کرده‌اند.

روزنامه سوری الثوره در مقاله‌ای با تیتر «در مسیر درست» نوشت: مهم‌ترین چیزی که بشار اسد رئیس جمهور سوریه در جریان نشست جده به آن اشاره کرد، انتخاب ملت سوریه برای حل بحران‌ها و مشکلاتشان و کاهش تأثیر مداخلات خارجی در امور داخلی این کشور است. این سخنان ترجمان حاکمیت ملی بوده و حق تعیین سرنوشت را به دور از دیکته‌های خارجی به دست ملت سوریه می‌دهد.
همین مبانی می‌تواند اوضاع کنونی کشورهای عربی و امت عربی را بهبود بخشیده و باعث شود دولت‌های این کشورها در مسیر درست حرکت کنند.

روزنامه عراقی المراقب با اشاره به رزمایش حزب الله لبنان نوشت: این رزمایش یک حرکت شگفت آور بوده که قصه پیروزی یک کشور عربی علیه ماشین جنگی رژیم صهیونیستی را حکایت می‌کند. ۲۳ سال از آن زمان می‌گذرد و لبنان تنها کشور عربی است که افتخار اخراج اشغالگران را از خاک خود دارد.
در طول این مانور نگاه‌ها به سمت سلاح جدیدی بود که برای نخستین بار در این مانور به نمایش گذاشته شد. گمانه زنی‌ها بیانگر آن است که از این سلاح برای به دست گرفتن کنترل پهپادها و به زمین نشاندن آنها استفاده می‌شود.

روزنامه لبنانی الاخبار در خصوص حمله نظامیان صهیونیست به اردوگاه بلاطه نوشت: بر اساس آنچه که به دست آمده، مشخص شده نظامیان صهیونیست به دلیل ناکام ماندن در بازداشت نیروهای مقاومت در کنار مقاومت شدید فلسطینی‌ها در این اردوگاه، به صورت بی هدف و وحشیانه و بی سابقه به اردوگاه بلاطه حمله کرده و به سمت ساکنان آن شلیک کرده‌اند.
این اردوگاه طی ماه‌های گذشته شاهد افزایش حملات نظامیان صهیونیست بوده چرا که گروه‌های مقاومت در داخل این اردوگاه و مشخصاً «گردان بلاطه» در حال رشد بوده و عملیات‌های مختلفی علیه نظامیان صهیونیست انجام داده‌اند.

روزنامه یمنی المسیره به نقل از مهدی المشاط رئیس شورای عالی سیاسی این کشور نوشت: باید یک منشور اخلاقی زیر نظر ملت یمن با هدف محافظت از آزادی و حاکمیت کشور، اخراج بیگانگان از حریم زمینی و دریایی یمن، محافظت از مبانی عدالت و عدم خون ریزی و همچنین مبارزه با ظلم و تروریسم امضا شود.

روزنامه لبنانی البناء در مقاله‌ای با تیتر «دستاورد مقاومت و پیام‌ها از نشست جده تا میدان رزمایش در جنوب لبنان» به قلم امین حطیط کارشناس نظامی لبنانی نوشت: بازگشت سوریه به اتحادیه عرب نشان داد که اساساً جنگ در این کشور با پیروزی دمشق به پایان رسیده و اعراب این پیروزی را پذیرفته‌اند. آمریکا با بازگشت سوریه به این اتحادیه مخالف است چرا که بعد از شکست در سال ۲۰۰۰ و آزادسازی جنوب لبنان، ناچار به استفاده از راهبرد طولانی کردن درگیری‌ها است.
ما شاهد تشکیل یک نظام عربی منطقه‌ای هستیم که از زیر یوغ دیکته‌های آمریکا خارج شده و با غرب و شرق روابط هماهنگی دارد. برگزاری مانور حزب الله بعد از ۴۸ ساعت از نشست جده با حضور اسد، بیانگر آن است که حرف و حدیث‌ها در خصوص اینکه تحولات منطقه باعث تضعیف مقاومت شده، مزخرفاتی بیش نیست.

روزنامه عراقی الصباح نیز به نقل از وزیر اطلاعات ایران نوشت: نیروهای امنیت ایران موفق شدند یک گروهک تروریستی مرتبط با رژیم صهیونیستی را که از مرزهای غربی وارد کشور شده بود متلاشی کنند.
این عملیات، با همکاری دولت عراق صورت گرفت و امیدواریم که امنیت در مرزهای عراق و ایران با کمک مسئولان اقلیم کردستان عراق تقویت شود.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/5788141/%D9%88%D8%AD%D8%B4%D8%AA-%D8%AA%D9%84-%D8%A2%D9%88%DB%8C%D9%88-%D8%A7%D8%B2-%D8%B1%D8%B4%D8%AF-%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%88%D9%85%D8%AA-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D8%B1%D8%AF%D9%88%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%A8%D9%84%D8%A7%D8%B7%D9%87

مهر نیوز

خبرگزاری مهر هستم ، یکی از خبرگزاری های خبرخونه هستم...

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا