اخبار علمی و پزشکی

ورود داروی جدید هموفیلی/ ۳۰ میلیارد تومان هزینه برای درمان این بیماری

امیرحسام علیرضایی، رئیس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت درباره هزینه‌ها در حوزه هموفیلی و وضعیت بودجه‌ای این حوزه، گفت: در حال حاضر بالغ بر ۲۵ تا ۳۰ میلیارد تومان در حوزه دارو و درمان این بیماران هزینه می‌شود که از محل بیمه‌های پایه و صندوق بیماران بیمه سلامت تامین می‌شود. همچنین کلیه خدمات بسته جامع، شامل ویزیت و مشاوره‌های تخصصی، آزمایشات روتین و تخصصی، تصویربرداری، موارد جراحی مانند تعویض مفصل و سایر موارد بستری از این محل ارائه می‌شود.
وی درباره درمان هموفیلی‌های مبتلا به هپاتیت C یا مقاوم به درمان نیز گفت: درمان این بیماران در سال‌های گذشته انجام شده است و مکاتباتی نیز برای شناسایی موارد جامانده و لکه‌گیری انجام شده است.
علیرضایی در ادامه درباره وضعیت برنامه درمان پروفیلاکسی یا پیشگیری از بروز خونریزیِ بیماران هموفیلی، که چند سالی است از سوی وزارت بهداشت انجام می‌شود، گفت: از سال ۱۳۹۵ تاکنون برای بیماران کمتر از ۱۵ سال و مواردی که پزشک درمان‌گر، پروفیلاکسی را ضروری بداند، این نوع درمان انجام می‌شود.
وی گفت: پروفیلاکسی با داروی جدید هملیبرا نیز که به صورت زیرجلدی و هفتگی تا ماهانه تجویز می‌شود، پس از تعیین قیمت از سوی سازمان غذا و دارو و پوشش بیمه‌ای آن، به زودی آغاز خواهد شد.
منبع: ایسنا

خبر فارسی

باشگاه خبرگزاری جوان هستم با خبر های علمی و پزشکی در خدمت شما...

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا