اخبار سیاسی

پراید از رده خارج آرزوی مردم شده است- اخبار مجلس و دولت ایران – اخبار سیاسی تسنیم | Tasnim | خبرگزاری تسنیم

به گزارش خبرخونه:

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، جلسه نوبت عصر امروز مجلس با دستورکار ادامه رسیدگی به طرح استیضاح وزیر«صمت» آغاز شد که لطف الله سیاه‌کلی نماینده قزوین در مجلس در موافقت با استیضاح آقای فاطمی‌‌امین، گفت: دولت آقای رئیسی به خصوص شخص او، ولایی و با اخلاص است که امور اجرایی را برای مردم به عهده گرفتند. شهادت می‌دهم که برای حل مشکلات تمامی تلاش صورت گرفته و بخشی از مسائل حل شده که آینده کاملا آن را مشخص می‌کند اما وظیفه ما در مجلس شورای اسلامی کمک به دولت است که در موارد لزوم گوشزد هم می‌کنیم اگر درست نشد از تمام ظرفیت‌های قانونی برای استیفای حقوق مردم استفاده خواهیم کرد تا کشور متحمل هزینه نشود.

وی افزود: باید برای حل مشکلات کمک کرد که مسیر آن هم شایسته سالاری است تا مدیران براساس شایستگی و نه براساس فامیل بازی، دوستی و باند بازی انتخاب شوند. من از مجلس شورای اسلامی می‌خواهم کشور را برای همیشه از شر اندرونی‌ها و گروه‌های بی نام و نشان خلاص کنند.

نماینده قزوین در مجلس در ادامه با بیان اینکه در مجلس موظفیم که به این دولت کمک کنیم که البته کمک کرده‌ایم، ادامه داد: دشمن تمام همت خود را صرف اثبات ناکارآمدی نظام کرده است لذا این توطئه دشمن را باید خنثی کنیم.

سیاه‌کلی تصریح کرد: وعده‌ها در مورد سامانه فروش یکپارچه خودرو محقق نشد و خودرو را در بورس عرضه کردید و پراید از رده خارج شده آرزوی مردم شده است.

حاجی دلیگانی: جای کار برای آقای فاطمی‌امین در پُست‌های دیگر وجود دارد

 حسینعلی حاجی دلیگانی عضو هیئت رئیسه مجلس در موافقت با استیضاح سیدرضا فاطمی امین، وزیر صنعت،‌ معدن و تجارت طی سخنانی اظهار داشت:‌ معتقدم ساختار تصمیم گیری اقتصادی دولت دچار اشکالاتی است و وضعیتی که امروز در جامعه می بینیم و هیچ کدام از ما نمی توانیم مطالب را کامل توجیه یا تبیین کنیم، از آنجا نشأت می گیرد.

وی افزود:‌ بپذیریم یا نه یکی از بخش های اقتصادی مهم دولت بخش صمت است که بالغ بر 65 درصد سهم اقتصادی کشور از حوزه صنعت، معدن و صادرات و واردات در حوزه این وزارتخانه تأثیرپذیر است. امروز متأسفانه قیمت یک خودرو شاخص شده است و وقتی در مباحث اجتماعی هم تذکر بدهیم می گویند پراید چند است. یعنی مطالب بی ربط دیگری هم که بخواهیم بگوییم با این شاخص مقایسه می شود.

نماینده شاهین شهر در مجلس  با بیان اینکه 18 ماه از صدارت آقای فاطمی امین گذشته است، گفت:‌ ما و شما تلاش کردیم کار را به جایی برسانیم که اثرش را در سفره مردم ببینیم و هدف دیگری نداشتیم. ما به نام جمهوری اسلامی می خواهیم کاری کنیم که بعدا بگوییم روش حکومتداری ما اینگونه است و علاوه بر جهات معنوی، رفاه را هم برای مردم فراهم می کند.

حاجی دلیگانی با بیان اینکه پاکدستی خیلی خوب است و در نظام جمهوری اسلامی غیر از این نباید باشد، ‌تأکید کرد: بحث مهم این است که باید طوری کار کنیم که نتیجه و کارآمدی داشته باشد. اما اکنون کارآمدی را کجا دیدیم و چقدر در زندگی مردم مشهود بوده است. چقدر اعصاب مردم راحت است و شادی مردم در این است که ببینند ثبات وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه “ای کاش رئیس جمهور مانند سایر وزرا خودشان در مورد وزیر صمت تصمیم می گرفتند”، گفت: پیشنهادم این است که جای کار برای آقای فاطمی امین در پست های دیگر هست اما در خصوص این پست نظرم اینگونه نیست.

انتهای پیام/

https://tn.ai/2887382

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا