اخبار علمی و پزشکی

پلتفرم‌هایی که شارژ گوشی را زود تمام می‌کنند

باتری یکی از مواردی است که کاربران تلفن‌های هوشمند بیش از همه نسبت به آن نگران هستند و با توجه به اینکه اپلیکیشن‌هایی وجود دارند که شارژ باتری را به سرعت خالی می‌کنند، این مسئله کاملا چالش برانگیز است.
به همین دلیل است که به محض روشن کردن گوشی خود، راه‌های مختلفی را برای کاهش مصرف نیرو و افزایش عمر باتری امتحان می‌کنیم. اگرچه همه این اقدامات همیشه موفق نیستند، اما عادت کرده ایم اقدامات مختلفی را امتحان کنیم تا عمر باتری تلفن هوشمند را تا حد ممکن افزایش دهیم.
در فروشگاه گوگل پلی، اپلیکیشن‌های بی‌شماری برای گوشی اندرویدی وجود دارد و خدمات برای همه چیز موجود است، اما به طور کلی کاربران تمایل دارند همان اپلیکیشن‌های محبوب را دانلود کنند. با این حال، به منظور این که بهترین مراقبت را از باتری تلفن هوشمند خود داشته باشید، اپلیکیشن‌هایی وجود دارد که باید از دانلود آن‌ها خودداری کنید یا کمتر از آن‌ها استفاده کنید.
البته بعضی از این اپلیکیشن‌ها، کاملا مفید بوده و باید در تلفن هوشمند شما نصب شده باشند، اما برنامه‌های دیگر برای آن دسته از افرادی که پیش از آن هم مشکل باتری را تجربه کرده‌اند، می‌توانند فاجعه آمیز باشد. بر اساس گزارش‌ها، فهرست پلتفرم‌هایی که بالاترین مصرف انرژی را دارند، به این ترتیب است:
۱.اسکایپ
۲.فیسبوک
۳.اینستاگرام
۴. اسنپ چت
۵. واتساپ
سازمانی که این آمار را گردآوری کرده، شرکت تحقیقاتی پی کلود  است. 
بسیاری از این پلتفرم‌ها، اپلیکیشن‌های بسیار محبوبی هستند که ممکن است تعداد زیادی از آن‌ها را در گوشی خود داشته باشید از آنجا که این اپلیکیشن‌ها، در زمینه گوشی می‌توانند همچنان از باتری استفاده کنند، بهتر است هنگامی که از این اپلیکیشن‌ها استفاده نمی‌کنید، آن‌ها را کاملا ببندید؛ به خصوص اگر در گذشته مشکل باتری گوشی داشته‌اید.
پرتقاضاترین اپلیکیشن‌های تلفن هوشمند
این شرکت تحقیقاتی برای مشخص کردن این که کدام اپلیکیشن‌ها، بیشترین استفاده از شارژ باتری را در گوشی‌های ما دارند، چند عامل را مورد لحاظ قرار داده: مواردی که هر اپلیکیشن استفاده می‌کند مانند مکان یا دوربین، شارژ باتری که این اپلیکیشن‌ها استفاده می‌کنند و این که آیا اپلیکیشن، حالت تاریک را عرضه کرده یا خیر.
فاکتور‌های مذکور کمک کردند مشخص شود کدام یک از ۱۰۰ اپلیکیشن محبوب، بیشترین شارژ باتری را استفاده کرده و در فهرست نهایی قاتلان باتری گوشی، از آن‌ها نام برده شده است.
وریزون و فیت بیت، دو رقیب اصلی در مصرف شارژ گوشی هستند. ۱۴ منبع از ۱۶ منبع موجود می‌توانند توسط هر دو اپلیکیشن در پس زمینه استفاده شوند. از جمله چهار مورد شامل دوربین، موقعیت مکانی، میکروفون و اتصال وای فای که بیشترین منابع را در اختیار دارند. به همین دلیل، این اپلیکیشن‌ها بالاترین امتیاز (۹۲.۳۱ درصد) را در این بررسی دریافت کردند.
شبکه اجتماعی
شبکه‌های اجتماعی شش مورد از ۲۰ اپلیکیشن رکورددار مصرف باتری گوشی را به خود اختصاص دادند. به طور میانگین، ۱۱ منبع اضافی از جمله عکسها، وای فای، موقعیت مکانی و میکروفون را استفاده می‌کنند. فیس بوک، اینستاگرام، اسنپ چت، یوتیوب، واتس‌اپ و لینکدین می‌توانند در پس زمینه کار کنند. هر کدام از این اپلیکیشن‌ها، انرژی بیشتری برای کار کردن مصرف می‌کند که فشار بیشتری به باتری گوشی وارد می‌کند.
اپلیکیشن‌های سفر
اپلیکیشن یونایتد ایرلاینز، بیشترین فضای ذخیره سازی تلفن (۴۳۷.۸ مگابایت) را مصرف می‌کند. پس از آن اپلیکیشن‌های لیفت و اوبر با فضای ذخیره‌سازی مورد نیاز به ترتیب ۳۲۵.۱ و ۲۹۹.۶ مگابایت قرار می‌گیرند. همه این اپلیکیشن‌ها به فضای ذخیره سازی زیادی نیاز دارند که سرعت گوشی را کند کرده و فضای ذخیره سازی را اشغال می‌کند.
خوشبختانه هنگامی که در سفر نیستید، می‌توانید به راحتی اپلیکیشن‌های مسافرتی مانند یونایتد ایرلاینز را حذف کنید. وقتی به این فکر می‌کنید که چطور فضای ذخیره سازی گوشی را آزاد کنید، این اپلیکیشن‌ها، اولین مواردی هستند که می‌توانید به سراغ آن‌ها بروید.
با این حال، وقتی حرف از رفت و آمد روزانه به میان می‌آید، اپلیکیشن‌هایی مانند لیفت و اوبر ضروریتر هستند. مطمئن شوید که فقط یک اپلیکیشن تاکسی آنلاین قابل اعتماد دارید؛ بنابراین می‌توانید فضا را برای اپلیکیشن‌های دیگر نگه دارید و به جای حذف هر دوی آنها، به عملکرد گوشی خود سرعت دهید.
چگونه از خالی شدن باتری توسط اپلیکیشن‌ها جلوگیری کنیم؟
بسیاری از افراد ممکن است به این فکر کنند که آیا باید این اپلیکیشن‌ها را از گوشی هوشمند خود حذف کنند تا فضای ذخیره سازی و عمر باتری آزاد شود. در این خصوص، تاکید بر این نکته ضروری است که اقدام احتیاطی لازم نیست کامل باشد. زیرا می‌توانید فعالیت پس‌زمینه یا مجوز‌های مکان را غیرفعال کنید.
با وجود باز نبودن، هر اپلیکیشن اندرویدی در پس‌زمینه گوشی کار می‌کند. درست مانند سرویس‌هایی مانند اینستاگرام و فیس بوک، واتس‌اپ این کار را برای ارسال اعلان‌های مرتبط به شما انجام می‌دهد. امکان حل این مسئله وجود دارد. اما باید توجه داشته باشید که با این کار، تا زمانی که دوباره وارد پلتفرم نشوید، اعلان‌ها را نمی‌توانید دریافت کنید. در نتیجه، توصیه می‌شود از این روش فقط در شرایط خاص و نه با اپلیکیشن‌هایی که کاملا ضروری هستند، استفاده کنید:
به قسمت تنظیمات گوشی هوشمند اندرویدی خود مراجعه کنید.در منو، به قسمت “باتری” بروید.”بهینه سازی مصرف باتری” (Optimize battery use) را در قسمت “تنظیمات پیشرفته” (Advanced settings) از منو انتخاب کنید.پس از انتخاب اپلیکیشن‌هایی که می‌خواهید فعالیتشان در پس‌زمینه گوشی غیرفعال شود، روی “بهینه‌سازی نشود” (Don’t optimize) ضربه بزنید.
منبع:گیزچاینا

خبر فارسی

باشگاه خبرگزاری جوان هستم با خبر های علمی و پزشکی در خدمت شما...

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا