اخبار علمی و پزشکی

چه مدت طول می‌کشد تا به انجام کاری عادت کنیم؟

یک مطالعه جدید توسط دانشمندان علوم اجتماعی اکنون نشان می‌دهد که چه مدت طول می‌کشد تا عادت کنید به انجام کاری مثل ورزشگاه رفتن. آن‌ها این زمان را به طور متوسط ​​حدود شش ماه تخمین زده‌اند.
این مطالعه همچنین بررسی کرد که چقدر طول می‌کشد تا کارکنان مراقبت‌های بهداشتی، عادت به شستن دست‌های خود پیدا کنند که به طور متوسط ​​چند هفته کوتاه بود.
حقق کالین کامرر می‌گوید: شاید شنیده باشید که حدود ۲۱ روز طول می‌کشد تا عادتی در شما شکل بگیرد، اما این تخمین بر اساس پشتوانه علمی نبوده است. 
آثار رفتاری ما از این ایده حمایت می‌کند که سرعت شکل‌گیری عادت با توجه به رفتار مورد نظر و عوامل مختلف دیگر متفاوت است.
این مطالعه اولین مطالعه‌ای است که از ابزار‌های یادگیری ماشین برای مطالعه شکل گیری عادت استفاده می‌کند. محققان از یادگیری ماشینی برای تجزیه و تحلیل مجموعه داده‌های بزرگ از ده‌ها هزار نفر استفاده کردند.
در تحقیقات مربط به باشگاه ورزشی رفتن و شستن دست‌ها، محققان مجموعه داده‌های بیش از ۳۰۰۰۰ ورزشکار را در طول چهار سال و بیش از ۳۰۰۰ کارمند بیمارستان را در نزدیک به ۱۰۰ شیفت ردیابی کردند.
محقق بویالسکایا توضیح می‌دهد: با یادگیری ماشینی، می‌توانیم صد‌ها متغیر زمینه را مشاهده کنیم که ممکن است اجرای رفتاری را پیش‌بینی کنند.
لازم نیست که با فرضیه‌ای در مورد یک متغیر خاص شروع کنید، زیرا یادگیری ماشینی، کمک می‌کند متغیر‌های مربوطه را پیدا کنیم.
یادگیری ماشینی همچنین به محققان این امکان را می‌دهد که افراد را در طول زمان در محیط طبیعی آن‌ها مطالعه کنند.
اکثر مطالعات قبلی محدود به شرکت کنندگانی بود که نظرسنجی‌ها را تکمیل می‌کردند. این مطالعه نشان داد که متغیر‌های خاصی مانند زمان و روز هیچ تأثیری بر شکل‌گیری عادت ورزشگاه رفتن ندارند.
عوامل دیگری مانند رفتار فرد در گذشته، در این مورد نقش داشته است. به عنوان مثال برای ۷۶ درصد از افرادی که به باشگاه می‌روند، مدت زمانی که از رفتن قبلی به باشگاه می‌گذرد، پیش بینی کننده مهمی بود که آیا فرد دوباره به باشگاه می‌رود یا خیر. به عبارت دیگر، هر چه از آخرین باری که یک ورزشکار به باشگاه رفته است بیشتر می‌گذرد، احتمال اینکه آن‌ها به این کار عادت کنند کمتر می‌شود. ۶۹ درصد از ورزشکاران در روز‌های مشابه هفته بیشتر به باشگاه می‌روند و دوشنبه و سه‌شنبه بیشترین حضور را داشتند. 
برای بخش شستن دست‌ها، محققان داده‌های کارکنان مراقبت‌های بهداشتی را بررسی کردند و متوجه شدند که نظارت فرد دیگر در شکل‌گیری این عادت اثر دارد.
محقق بویالسکایا می‌گوید: یادگیری ماشین ابزاری قدرتمند برای مطالعه عادات انسان در خارج از آزمایشگاه است.منبع: سایت مدیکال اکسپرس

خبر فارسی

باشگاه خبرگزاری جوان هستم با خبر های علمی و پزشکی در خدمت شما...

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا