اخبار علمی و پزشکی

چگونه می‌توان فایل‌های فشرده rar را در مک باز کرد؟

اگر نیاز به اشتراک گذاری اسناد یا عکس‌های زیادی از طریق ایمیل دارید، می‌توانید این کار را با فشرده سازی تمام فایل‌ها در یک فایل Rar انجام دهید. این نه تنها منجر به آپلود فایل در حجم کوچکتر می‌شود، بلکه از طولانی شدن و پیچیده شدن لیست پیوست‌ها نیز جلوگیری می‌کند. سپس دستگاه دریافت کننده می‌تواند آرشیو RAR را دانلود و استخراج کند و به هر فایل به صورت جداگانه دسترسی داشته باشد.
اگر نیاز به باز کردن یک فایل RAR در دستگاه مک خود دارید، یک برنامه مفید به نام Unarchiver وجود دارد که می‌تواند به شما در انجام این کار کمک کند.
استخراج فایل‌های Rar در مک با استفاده از برنامه Unarchiverاستفاده از Unarchiver رایگان است و می‌تواند طیف وسیعی از فرمت‌های بایگانی محبوب، از جمله rar، zip، ۷-zip، Tar، و Gzip و همچنین قالب‌های قدیمی‌تر را باز کند. برای استخراج فایل RAR، Unarchiver را از Mac App Store دانلود کنید و مراحل زیر را دنبال کنید:
برنامه Unarchiver را باز کنید و بایگانی Rar را در قسمت Archive Formats انتخاب کنید.
بر روی تب Extract کلیک کنید و یک پوشه مقصد را برای آرشیو استخراج شده انتخاب کنید.
روی فایل RAR در مک خود دابل کلیک کنید؛ فایل باید فوراً محتویات را در پوشه مقصد انتخابی استخراج کند.
اگر مرحله ۳ جواب نداد، روی فایل کلیک راست کنید، نشانگر را روی Open With نگه دارید و Unarchiver را از لیست انتخاب کنید.
فایل‌های موجود در آرشیو RAR اکنون در یک پوشه معمولی در مک شما ظاهر می‌شوند. فرمت RAR همان نام فایل‌ها را نگه می‌دارد، بنابراین اگر فایل‌های تصویری یا ویدیویی هستند، دقیقاً همان نام‌هایی را خواهند داشت که قبل از فشرده‌سازی داشتند. اکنون می‌توان فایل‌ها را کپی و آپلود کرد یا به اشتراک گذاشت.
منبع: 24.ae

خبر فارسی

باشگاه خبرگزاری جوان هستم با خبر های علمی و پزشکی در خدمت شما...

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا