اخبار امروز

کانادا هند را به طراحی قتل رهبر سیک‌ها متهم کردنخست وزیر کانادا هند را به طراحی ترور رهبر سیک‌ها در کشورش متهم کرد.
به گزارش­ فرانس ۲۴، جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا که روز دوشنبه ۱۸ سپتامبر در پارلمان این کشور سخنرانی می‌کرد، ضمن متهم کردن هند به دخالت در قتل رهبر سیک‌های کانادا گفت این موضوع می‌تواند روابط میان اتاوا و دهلی نو را تیره کند.
به گفته جاستین ترودو، کانادا فکر می‌کند دلایلی معتبری وجود دارند که نشان می‌دهد هند ممکن است مسئول قتل هاردیپ سینگ نجار، رهبر سیک‌ها در غرب کانادا در ژوئن ۲۰۲۳ باشد.
نخست وزیر کانادا در بخش دیگری از سخنان خود دخالت هر دولت خارجی در قتل یک شهروند کانادایی در خاک کانادا را نقض غیرقابل قبول حاکمیت این کشور توصیف کرد و از دولت هند خواست تا برای شفاف‌سازی قتل رهبر سیک‌های کانادا با اتاوا همکاری کند.
در همین راستا‏ وزارت امور خارجه کانادا اعلام کرد رئیس آژانس اطلاعاتی هند در کانادا از این کشور اخراج شد.

باشگاه خبرنگاران جوان

باشگاه خبرنگاران جوان یک رسانه دیجیتال مستقل در ایران است که در زمینه‌های مختلف خبری، فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و سیاسی فعالیت می‌کند. این رسانه معمولاً با انتشار مقالات، گزارش‌ها، ویدیوها و تحلیل‌ها در خصوص مسائل مختلف جامعه و کشور به ارتقاء دانش و آگاهی عمومی می‌پردازد. باشگاه خبرنگاران جوان در زمینه‌های مختلف همچون سیاست، اقتصاد، فرهنگ، هنر، ورزش و غیره اخبار و تحلیل‌های متنوعی ارائه می‌دهد. این رسانه توسط جوانانی که علاقه به روزنوشتی و فعالیت در حوزه رسانه دارند، اداره می‌شود و به عنوان یکی از منابع خبری معتبر در ایران شناخته می‌شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا