اخبار امروز

کشاورزان در زمان فروش پسته به افراد ناشناس اعتماد نکنندابوالفضل فرحبخش رئیس دادگستری شهرستان زرند گفت: خوشبختانه محصول پسته امسال کشاورزان در مقایسه با سالیان گذشته بهتر بوده است و به همین دلیل، دستگاه قضایی از ابتدای اجرای طرح پیشگیری از سرقت پسته در کنار کشاورزان قرار گرفته است تا از دسترنج یک ساله آن‌ها صیانت کند؛ اما تجربه گذشته نشان می‌دهد در زمان عرضه محصول به بازار، سودجویان با ترفند‌های مختلف به جلب اعتماد کشاورزان و کلاهبرداری از آن‌ها پرداخته و متواری می‌شوند، که پیشگیری از این موضوع مستلزم هوشیاری و اعتماد نکردن کشاورزان به افراد ناشناس است.
او تصریح کرد: در پرونده‌های تشکیل شده در دستگاه قضایی بسیار مشاهده شده که افرادی پسته را گران‌تر خریده و با خوش‌حسابی، یک قسط آن را می‌پردازند؛ اما پس از تطمیع و جلب اعتماد کشاورزان، از پرداخت مابقی طلب کشاورزان طفره رفته و حتی متواری می‌شوند؛ بنابراین تأکید بر این است که کشاورزان از فروش پسته در ازای اخذ چک خودداری و محصول خود را به افراد معتمد بازار عرضه کنند.
رئیس شورای پیشگیری از وقوع جرم دادگستری شهرستان زرند با اشاره به صنعتی شدن زرند و فرصت‌های بیشمار سرمایه گذاری در این شهرستان اظهار کرد: با توجه به خشکسالی‌های متعدد، وجود بحران آب و آسیب پذیری بالای محصول پسته در فصول مختلف سال، لازم است کشاورزان برای رسیدن به درآمد پایدار،  بخشی از سرمایه خود را در فعالیت‌های تولیدی اشتغال آفرین در شهرستان سرمایه گذاری کنند تا ضمن کارآفرینی با ریسک پایین به درآمد مطلوب برسند.
رئیس دادگستری شهرستان زرند با قدردانی از عوامل اجرای طرح پیشگیری از سرقت پسته گفت: شایسته است کشاورزان به ویژه سرمایه داران این حوزه به واسطه تعهد، مسئولیت و تکلیف اخلاقی و در واقع به شکرانه محصول برداشت شده، در فعالیت‌های عام المنفعه، در زمینه توسعه و پیشرفت شهرستان و برای پیشگیری از جرائم و آسیب‌های اجتماعی نیز مشارکت کنند.

باشگاه خبرنگاران جوان

باشگاه خبرنگاران جوان یک رسانه دیجیتال مستقل در ایران است که در زمینه‌های مختلف خبری، فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و سیاسی فعالیت می‌کند. این رسانه معمولاً با انتشار مقالات، گزارش‌ها، ویدیوها و تحلیل‌ها در خصوص مسائل مختلف جامعه و کشور به ارتقاء دانش و آگاهی عمومی می‌پردازد. باشگاه خبرنگاران جوان در زمینه‌های مختلف همچون سیاست، اقتصاد، فرهنگ، هنر، ورزش و غیره اخبار و تحلیل‌های متنوعی ارائه می‌دهد. این رسانه توسط جوانانی که علاقه به روزنوشتی و فعالیت در حوزه رسانه دارند، اداره می‌شود و به عنوان یکی از منابع خبری معتبر در ایران شناخته می‌شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا