اخبار امروز

کشاورزان هر چه زودتر اقدام به برداشت محصولات خود کنندحسین برزگر گفت: با توجه به کاهش دما طی هفته‌های اخیر در استان و پیش‌بینی‌های هواشناسی مبنی بر آغاز زودتر از موعد بارش‌های پاییزی و استمرار بارندگی‌ها بیش‌تر از حد نرمال ۲ چالش اساسی در حوزه برداشت و کشت محصولات کشاورزی خواهیم داشت.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری ادامه داد: کشاورزان با توجه به آغاز زودتر از موعد بارش‌های پاییزی هر چه زودتر نسبت به کشت پاییزه اراضی خود اقدام کنند.
بیشتر بخوانید
وی افزود: بخش عمده‌ای از برداشت محصولاتی مانند غلات و حبوبات در استان انجام شده، اما برداشت محصول از سطح زیرکشت سیب‌زمینی، ذرت علوفه‌ای و چغندرقند عمدتا باقی مانده است و امیدواریم عمده این محصولات نیز تا قبل از آغاز بارندگی‌ها انجام شود.
برزگر اضافه کرد: توصیه می‌کنیم کشاورزان حدالمقدور ماشین‌آلات موردنیاز برداشت محصولات را از هم‌اکنون هماهنگ و همچنین نسبت بیمه کردن اراضی کشاورزی کشت‌های پاییزه و بهاره اقدام کنند.
وی عنوان کرد: پرورش‌دهندگان ماهی در استان نیز مزارع شیلات خود را هر چه سریع‌تر بیمه کنند و عشایر و دامداران دام‌های خود را از حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها جمع‌آوری کنند.
رئیس سازمان جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری بیان کرد: عشایر کوچ‌روی استان که فصل کوچ آن‌ها فرا رسیده در کوچ خود تسریع کنند.
وی گفت: با هماهنگی مدیریت بحران چهارمحال و بختیاری درخواست ماشین آلات اضافه برای برداشت محصولات کشاورزی استان انجام شده است تا زمان زمان برداشت کوتاه‌تر شود.
برزگر افزود: هم‌اکنون ۶ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان به زیر کشت ذرت علوفه‌ای، ۵ هزار و ۸۰۰ هکتار به زیر کشت سیب‌زمینی و هزار و ۶۰۰ هکتار به زیر کشت چغندرقند رفته است.

باشگاه خبرنگاران جوان

باشگاه خبرنگاران جوان یک رسانه دیجیتال مستقل در ایران است که در زمینه‌های مختلف خبری، فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و سیاسی فعالیت می‌کند. این رسانه معمولاً با انتشار مقالات، گزارش‌ها، ویدیوها و تحلیل‌ها در خصوص مسائل مختلف جامعه و کشور به ارتقاء دانش و آگاهی عمومی می‌پردازد. باشگاه خبرنگاران جوان در زمینه‌های مختلف همچون سیاست، اقتصاد، فرهنگ، هنر، ورزش و غیره اخبار و تحلیل‌های متنوعی ارائه می‌دهد. این رسانه توسط جوانانی که علاقه به روزنوشتی و فعالیت در حوزه رسانه دارند، اداره می‌شود و به عنوان یکی از منابع خبری معتبر در ایران شناخته می‌شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا